bugün

'illiadin' ile içinde bulunduğum grup. ama bizimki o kadar elzem değil. allah durumu daha ciddi olanlara şifa versin.
Sabahın köründe alıncak olmasa çok ta kötü bir durum değildir.
kaçınılmaz olan bir durumda en iyi çare tadını çıkarmaktır derdi hep bir dostum.
(bkz: alphagan)

her gün 9-10 saat arayla olmak üzere 2 kez. bazen unuttuğum oluyor, inşallah kör olmam diye evham yapıyorum bir de.
bazı organları yoran ve başka sorunlar çıkartan durumdur. gerçekten çok zordur. yeri gelir alkol alamazsın, bilmem ne yapamazsın. zor ya gerçekten zor.
benim.
böbrek nakilliyim.
diyaliz tedavisinden beri 14 yıldır aralıksız ilaç kullanıyorum.
Bu arkadaşın yazılarını okurken birden hava kapanıyor, soğuk yeller esmeye başlıyor ve içinde bulunduğum ortam siyah-beyaz oluyor.
tahminimce ilaç sanayi bazı hastalıkların tedavisini tamamen bulmasına rağmen para kazanmak için sana tedaviyi ufak porsiyonlar halinde ömür boyu veriyor.
Çok lanettir ben kullanıyorum lan ayarsız lanet bi ilaç hava değişince bi ilacın dozu değişirmi arkadaş..
"Ömür boyu" kavramını doğru bulamadığım konudur.

Tıp yerinde sayacak değil ya abicim. Kimse kafasını bulandırmasın bu tarz konularda ve hatta gerekirse biraz şüpheci davransın. Doktor günde iki dediyse bir alsın ilacı. Ne kendini bağla ilaca ne de serbest bırak. Bilim be teknolojiye güven. Para da biriktir, ilk buluşlar biraz pahalı oluyor.
Bobrek nakli olan kişiler.
Ömür boyu bağışıklık sistemi baskilayan ilaç kullanıyorlar.
Kalp krizi riskini taşıyan insanlar.
Acil şifalar diliyorum.