bugün

- Ömer abi yine bizlerle evet Ömer abi ilk maç 2-2 bitmişti. Bu sefer bizi neler bekliyor.
- çok enteresan bir maç bekliyorum heheh.
bir şekilde hep orda . kılıçdaroğlu bile gitti ama ömer üründül bırakmıyor amk.
merhum babası, merhume annesinin adına bizim okula yurt binası bağışlamıştır.
bu yurdu belki ömer bey aklına bile getirmez ama yurdu şöylece uzaktan görmüş itülü unutmaz...
Birazdan "maç mayıs'ta başladı, haziran'da bitti ehehehe" diye espri yapmasını beklediğim yorumcu.
sıkıcı bir maçı çekilir kılan tek detay oldu yine..
2008 avrupa şampiyonasında hırvatistan maçında ftaih terim mehmet topalı çıkarıp semihi alıyor. kendisinin yaptığı yorum aynen şu; en çok pres yapan adamı çıkarıp forvet alıyor ben bir anlam veremedim. akabinde o forvet 90 bilmem kaçıncı küsür dakikada çıkıp efsanevi bir gol atıp türkiyeyi yarı finale taşıyor. bunu fatih terimi çok sevdiğim için yazmadım ömer üründülün ne kadar futboldan anlamadığını anlatmak için yazdım.
görsel
dalga geçilir ama adam futbolu iyi bilir, hakkını teslim etmek gerekir.
bir zamanlar epey bir ti'ye alınan futbol yorumcusu. hatta bununla ilgili twitter'da ömer zulümdül adında bir hesap vardı.
Meraklanmayın ilerleyen turlarda bir şekilde çıkıp kollektif oyun ile bloklar arası bağlantı olayını bize gene hatırlatacaktır.
özlenendir. ne onunla, ne onsuz...
Sesi soluğu çıkmıyor.

Kurtulduk sanırım bu sefer.
Onsuz bir dünya kupası düşünemiyorum.
(bkz: kolektif futbol anlayışı).
içe deplase olunan kollektif futbolum piri.

Bir de top kale çizgisini gecerse gol olur gibi muazzam tespitleri var.
futbol dehası.
“Nefessiz kaldıysa bir şey değil de adale olmasın” dedi biraz önce Fenerbahçeli sakatlanan futbolcu için.
türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi yorumcusudur.
11 ayın sultanı gibi adam ara sıra ortaya çıkıyor tekrar kayboluyor.
Ömer Üründül: "Yorumculukta şöyle bir stratejim var; Ben öncelikle teşhis yapıyorum. Bir defa fazla konuşmayı sevmem. Bir şey anlatmak için defalarca tekrar yapmam. Az konuşup teşhis yapmak üzere maçı analiz ederim. Yanımdaki spikeri de rahatlatırım."

"Mümkün olduğunca her maçı izlerim. Tüm ligleri yakından takip etmeye çalışırım. Zaten bunların hepsi beynimde var. Bir de konsantrasyonum üst seviyededir. Çünkü canlı yayın çok tehlikelidir. Ağzından bir laf çıkar bütün karizman sıfıra iner."
'Spor yazarlığı ve yorumculuğundan para almadığınız söyleniyor. Bu doğru mu?'

Ömer Üründül: "Evet. Bugüne kadar hiçbir ücret almadım. Zaten buna ihtiyacım da yok. Ben bunu zevk için yapıyorum. Öyle başladım. Öyle devam ediyor."
Ahahaha. Ulan ne adamsın yahaha swh.
futbol yorumları çok yüzeysel vs. hepsine katılıyorum ama nedense çok iyi bir insan olduğunu düşünüyorum ve dinlemek mutlu ediyor. muhtemelen alışkanlıktan.
"Gol olsaydı gol olurdu" yorumuyla kendisini ne kadar özlediğimi bir kez daha fark ettiğim futbol yorumcusu.
bu spor yorumcusunun ismini duydugumda maç esnasındaki şaçma yorumları ve sürekli kollektif futbol terimini kullanması aklıma geliyor. aynı zamanda iş insanıymış efendim.
güncel Önemli Başlıklar