bugün

bilgilendirme: biliyorum ki okumayı sevmeyen, kendisi gibi olmayana zerre tahammül edemeyen bir çok çomar bu yazının devamını okumayacak.

tanım: düşünme ve sorgulama yeteneğinden yoksun çomarların içinde bulunduğu hezeyandır.

çünkü yaşanan olaylarda ortaya kahraman çıkarma çabasında olan bazı kişiler, olayı kendilerine bu şekilde empoze etmiştir.

öncelikle şunu belirteyim ki bu şehit komutanımızın aldığı görevi başarıyla yerine getirmesi konusunda bir şüphem yok.
bir emir almıştır ve içinde bulunduğu şartlarda aldığı emri başarıyla yerine getirmiştir. iyi, sadık ve gözü kara bir asker olduğu da su götürmez bir gerçektir.

lakin yaptığı bu iş, olayın gidişatını ne denli etkilemiştir her daim tartışılır. zira "öldürülmesi yönünde emir verilen kişi, bir operasyonla ya da bir başkası tarafından etkisiz hale getirilebilir ya da öldürülebilir miydi?" sorusunun cevabını bilemiyoruz.

ortaya çıkan kamera kayıtlarından da görüldüğü üzere rahmetli ile ilgili anlatılan kahramanlık hikayeleri, kıçından kahraman uydurmaya meraklı kişilerin ortaya attığı uydurmalardan başka birşey değildir.

içeri girer girmez silahı çekip alnının ortasından tek atışta vurma hikayesinin aksine, arkadan yaklaşıyor ve üç dört el ateş ediyor. somut bir görüntüde bunu görmemek, görmezden gelmek, görmek istememek çomarın önde gideni olmayı kabul etmektir.

kısacası, yaptığı meslek üstlerinden aldığı emirleri uygulamak ve gerektiğinde vatan için ölmek olan ömer halisdemir işinin gereğini yapmıştır. benim için terörle mücadelede hayatını kaybeden diğer şehitlerimizden bir farkı yoktur.

gerçek bir kahraman olmak için çok daha fazlasının gerektiğini düşünüyor, kendisine ve tüm şehitlerimize allah' tan rahmet diliyorum.
güncel Önemli Başlıklar