bugün

Neden en fakir ülkeler müslüman yahudiler ise çok zengin.
+var mısın yok musun?

-yoksam niye soruyorsun?

@2 sikmiş beyler.

@2 kutsal sikmiş.

@2 cevap niteliğinde daldırmış.

@2 acımamış günah yazmış.

@2 cehennem azabı oooy oyy.

@2 üzerine gazete kağıdı örtmüş.

@2 din iman ayırmadan...

@2 besmelesiz sikmiş.
şimdi onlar mı düşünsün?
Dil bilgisini nerden öğreneceğim. Sorcak ne hacı?
Çay var mı çay?.
ölünce ilk önce cevaplanması gerekenlerin hesaba katılmamış olmasıyla ortaya çıkan gereksiz soru. doğrusu; ölünce tanrının ilk soracağı soru?dur.
bazı insanların özgüvenine hayranım. adam öldükten sonra ciddi ciddi tanrının onu muhatap alacağını düşünüyor.. bu insanlar genelde dinle arasında mesafe olan hatta ortamların ekmeğini yiyebilmek için yer yer ateist moduna geçen kimseler oluyor.

-- yha bişe sorcam. simdi sen böyle ölsen ama misalen yaniii... tanrıya ne sormak istersin kerem ?

++ ıı valla busecim, tanrıyı karşıma alır, şöyle dimdik durur ve ona derdim ki; bu kadar acı varken neden hiçbir şey yapmadın ha ?

beyzademize bakın hele. koskoca evreni tek bir hareketle var eden o ilk neden, senin gibi kıçında kuru bokla gezen görece gelişmiş bir primata hesap vermek için orada bekliyor öyle mi ?

arkadaşlar bakın. tanrıyı böyle hayal ediyorsanız kıçınızı avuçlayın. tanrı var ya tanrı.. hiç birimizi muhatap almayacaktır. yüzmilyarlarca galaksiyi yaratıp bunu yok etme kudretini eline bulunduran bir tanrı gelip senin gibi 200 yıldır kıçı rahata ermiş bir hayvana hesap verecek öyle mi ? :D
Neden iskandinav ülkeleri değilde ortadoğu denilen bok çukuru neden ne yaptım ben sana?
Selamin aleykum ustad! Yahu ne zamandir seni ariyorum, bir turlu bulamadim. Neyse, kismet buguneymis. Sukur kavusturana.
Hele otur iki dakika anlatacaklarim var.