bugün

aşağıya tükürsem sakal yukarıya tükürsem bıyık atasözünün Black Metal dinleyen biri tarafından yorumlanmış hali.
edit: imla
bilgi içeren entrylerime bile eksi oy veren yazarcığa söylenebilincek bir cümledir. zira sopalarla dövülesi bir ibnedir.
artık klişe olmuş film repliği.
lazların ''ölümlerden ölüm beğen ulaa'' şeklinde telaffuz edebileceği repliktir .
+ ay müfit bu çok güzeeeel. bunu alalım noğğloorr.
- senin de alışveriş hastalığının da ağzına sıçayım necla. ulan az önce kamyonun altına girdik. senin kafan koptu, benim pipim.
filmlerin vazgeçilmez repliği.
-sen var olumlerden olum begenmek
-aman abi, mokoko olmasın da...
ingiliz fransız temel* bir gün ormanda işledikleri suç yüzünden bir kabile tarafından cezalandırılacakmış. kabile 3 seçenek sunmuş. ya silahla ya asılarak ya da giyotinle demişler.

ingiliz: silahla vurulmak onursuzluktur, asılmak en zoru, beni giyotinle öldürün demiş.
ingilizi giyotine koyup bıçağı düşürmüşler. alet takılmış ve de ingiliz kurallar gereği kurtulmuş...

fransız: silahla vurulmak onursuzluktur, asılmak en zoru, beni giyotinle öldürün demiş. giyotinin bıçağı tekrar takılmış ve kurallar gereği fransız da kurtulmuş,

sıra temel'e gelmiş:

silahla vurulmak onursuzluktur, giyotin zaten bozuk, asın lan beni!!!
öleceği kesinleşen insana seçme hakkı tanımak!
canan: ölümlerden ölüm beğen
can: beğendim
canan: hangisi
can: seni sevmek
canan: ........
can: evet beğendim ben bu ölümü çok beğendim.
- aa geldin demek
azrail- geldim sonun geldi artık.
- nası olucak?
azrail- ölümler kataloğu şurda beğen birini
- hımmmm.. ( bunda barsaklar cok dışarda, bu çok kanlı bu desen fazla sıradan ayy buda nesi.. )yok ben beğenemedim sen az şundan az bundan hoş bişiler ayarla en iyisi.
sen artık zaten öldün de, ne şekilde olacağını belirlemek kaldı.
ölmek üzere olan bir insana sorulan ironik soru.
(bkz: hanım sen de birşey söyle)
ölürken bari özgür davranabilmektir. *
seçenek sunan son hazırlayıcının size yaptığı bir güzelliktir. ancak ölüm tektir. ruh bedeni terkeder ve adına ölüm dediğimiz hadise gerçekleşir. ve sen beni kaç kez öldürebilirsin ki? zaten sunduğun seçeneklerin arkasındaki ölüm geldiğinde ben zaten burada olmayacağım. ben buradayken de o olmayacak. o halde nedir bu beğen muhabbeti?
(bkz: yaşarken ölmüş birini ölümle korkutmak)
ben bu laftan yola çıkarak bir kere hakikaten de düşünmüştüm hangisi daha iyi olur diye.

en kansız olanını seçtiydim bir de... kan tutar da beni söylemesi ayıp.
(bkz: kasım kasım asmak lazım kasım kasım kesmek lazım)
bir gece çıkıp gelsen
ölmezsin yar
ölümlerden ölüm beğen
gelmezsin yar.

servet kocakaya-zor günler
en zoru da yaşayarak ölmektir,çekilen acılar,dökülen gözyaşları herşeye tanıklık etmek ama hiç birşeye sahip olamamak,kiracısın ama kontratın yok ev sahibi istediği gün kapının önüne koyabilir... daha kötüsü gelmedi aklıma...