bugün

fani dünyadan ümidi kesmiş öbür dünyadan medet uman insanın laf ebesi.
candan erçetin'in yalan adlı muhteşem şarkısının nakaratında geçen söz öbeği:

yalan, başkası yalan,
dünyada ölümden başkası yalan...
doğrudur. hayatta ölüm hariç, herşey yalan, her şey riyakarlıklarla doludur.
Candan Erçetin'in bir şarkısı.

Yalan başkası yalan,
Dünyada ölümden başkası yalan

Tanım; Ölene kadar anlaşılmayan cümledir.O anda da zaten iş işten geçmiştir.
dogru olan ne o zaman. yokluk mu yok olmak mı? diye cevap verilesi cümle. sair cok içmiş o mısraları yazarken takılma evladım, kapa sözlüğü yat uyu.
(bkz: ölümün aslında olmaması)
güçlüyüz dediysek, o kadar da değil! hiç olmak zordur be aslanım.
hep 24 ekim 1997 konya karapınar trafik kazasını akıllara getirendir, esasen candan erçetin'in yalan şarkısının sözlerinin en anlamlı olan yerleridir. doğru söze ne hacet...
candan erçetin'in yalan şarkısında geçen bir söz.
her ölüm erkendir benim için.yapılamayanlar için.sıradan olup içi bu kadar dolu bir laf daha duymadım hayatımda.
ne dost gerçek,nede sevgili.
ne kardeş gerçek,nede arkadaş hepsi yalan bunlar sadece menfaetleri olduğu zaman vardırlar. dünyada sadece ölüm gerçek geri kalan herşey yalan.
söylenebilecek en doğru sözlerden biridir hiçbirşeyi önemsememek gerekir .
dünyada söylenebilecek en tutarlı yargıdır. neresinden bakarsanız bakın doğrudur.
ölümü yakınında hissetmemiş, ne olduğunu bilmeyen ancak filmden kitaptan görmüş öğrenmiş o acıyı yüreğinin hiç bir noktasında hissetmemiş insanların söylemi. hadi len derler adama. senin annen öldü mü, baban , teyzen, anneannen öldü mü dünya da en değer verdiğin insanları teker teker kaybedip yalnızlığın dibin boyladın mı, gerçek yalnızlığın ne olduğunu iliklerine kadar hissettin mi ki böyle dangoz dangoz konuşuyorsun derler. avuntu sözüdür, saçmadır herkesin diline pelesenk olması.
güncel Önemli Başlıklar