bugün

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=32403

eski meclis başkanı arınçın baş savcıya yönelik yaptığı tehdit: ölüm en büyük gerçektir.

bu ne demek? azraili görmüş insan misali yapılan tehditin amacı nedir?
sahnelerin efendisi, bülent arınç isimli komedyenden bir bomba daha.

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2008/03/16

demi lan? zaten öleceğiz. ne anlamı var yaptıklarımızın? ne gerek var davalara? ne gerek var gülüm? efendim? ihale mi? tamam saat kaçtaydı, geç kalmayalım.
içlerindeki garezler söz konusu olduğunda açarlar davaları bir bir.

(bkz: tayyip in leman a actigi dava)
(bkz: basbakan dan leman a fotomontaj davasi)
(bkz: meb in fazil say a dava acmasi)
(bkz: melih gokcek e 57 dava kaybetmek)
(bkz: recep tayyip erdogan in ota boka dava acmasi)
(bkz: penguen dergisi davasinin dusmesi)
(bkz: rte nin kene karikaturunu dava etmesi)
(bkz: rte nin musa kart a actigi davayi kaybetmesi)
(bkz: tayyip erdogan in leman a tazminat davasi)

ampüllerini patlatacak bir durum olduğunda da "canım zaten ölüm en büyük gerçek" deyip hem tehdit ederler, hem de demogoji yaparlar. boş kafa ürünü boş laf.
bülent arınç'ın akp zihniyetini yansıtan incilerinden biri oluyor. şöyle ki;

demokrasi:
"türbanı serbest bırakalım, ama bize karşı geleni öldürelim." canımız ciğerimiz %47'miz için herşey.
sonra hep beraber romantik bir ortamda "şeriat isterük" diye hönkürerek boşalırız falan. akabinde boy abdesti şart tabi.
"yargıtay mı basılcak ne?" diye sordurtan cümle..
the sopranos'u iftara doğru programıyla bir tutan minik takiyyecilerinin belinden * anlarmış gibi yaptığı açık tehdit.
evet haklı bir serzeniş. ben de aynı serzenişi sayın recep tayyip bey ve etrafındakilere itaf ediyorum.

tayyip amca: ölüm en büyük gerçektir... ve ardından:
candan erçetin'den "dünyada ölümden başkası yalan" adlı şarkıyı meclisteki tüm vekiller için istiyorum!
--spoiler--
bu konuda konuşmak istemiyorum. cenaze törenine geldik. ölüm en büyük gerçek. bunu başsavcı da görmeli, tüm siyasetçiler de görmeli. ölüm bize şah damarlarımızdan daha yakın. hepimiz faniyiz. onun için o kapatma davasını falan bırakın bir kenarlara. en büyük hatip musalla taşındaki cenazedir. susar ama çok şey söyler
--spoiler--

siyaseti sallayın ölüm var diyip de , oy için kömür dağıtan bi siyasetçi/hukukçu ile muhattap olduk senelerdir..halkı nasıl kandırıp , dinden dem vuruyorlar..işimiz bunlara kaldı , (bkz: yazıklar olsun)
akp'nin ülkeyi sürüklemek istediği noktanın özeti.

ölümlü dünya boşverin. zaten akp'liysen cennete gideceksin, boşver sen herşeyi ver oyu bize.
(bkz: ölüm bahane siyaset şahane)
(bkz: sadik 2 dost 1 hayat 1 ölüm) *
gerçek denilen yüzlerce şeyin zaman içinde değiştiği göz önüne alındığında tekrar düşünülesi gelen şey. **
iste o uyeler tadındaki uyarı sözü.
medeni bir ülkede alenen cana kasıt, yani tehdit sayılabilecek, söyleyenin pişman edileceği ve insanda mide bulantısı uyandıracak söz. akp avanesinin siyasal islamla ne kadar içli dışlı olduğunun berbat bir örneği.
Ateistlere qapaq olmaktadır.
ateistlere niye kapak olduğunu anlamadığım önermedir.

öldükten sonra öbür dünyanın olmadığını anladığınızda asıl kapak size olacak haberiniz yok.

a pardon, ölmüş olacaksınız zaten mk ne anlaması ne kapağı.