bugün

bütün türdeşlerinin arasında tamamen ters takılan doğaya aykırı yetkilidir. bir kaza anında "artarsa ekime artmazsa s.kime kadar aaabi" diye yayılarak god of war oynamayı tercih eder. ölü sayısının artışından emdişelenen yetkililer nefret eder kendisinden.

-ben bu kadar sorumsuzluk aymazlık görmedim
"ölü sayısının artışından endişelenen bir yetkili"
(bkz: en adi namussuz şerefsiz)
nüfus planlamasının önemini kavramış yetkilidir.
olaya karışanların hepsinin öldüğü durumdaki yetkili.
(bkz: alırım senden tüm yetkimi)
amacı ölü sayısını arttırmak olan yetkilidir. katil ya da terörist olabilir.
+ efendim, ilerleyen saatlerde ölü sayısı artacak gibi görünüyor?..
- ölüm allahın emri!
+ bir endişe, bir kaygı?
- yok be hanım kızım, ne eniştesi..
vurdumduymaz yetkilidir.
(bkz: yetkililer)*
çin halk cumhuriyeti yetkilisidir. ölü sayısının artması demek paylaşılacak ekmekteki pay sayısının azalması demektir.
ha bir eksik ha bir fazla diye düşünen yetkilidir. Ona bu yetkiyi kim vermiştir belli değildir. Üç çocuk yapın diyenlerin ülkesinde yetişen bir yetkili türüdür.
- oğlum ölü sayısı 30.000'e çıkmış, bu daha da artabilirmiş.
+ nerde lan?
- karacaahmet mezarlığı'nda.
birtakım temaslarda bulunan bakanları devreye sokacaklardır muhtemelen.
ölü yetkilidir.
(bkz: adolf hitler)

sava$ zamani genel tutumu.< herkez olebilir, onemli olan alman halkinin bagimsizligidir.>
ölü sayısı, kendisi için yalnızca sayısal bir değer ifade eden yetkilidir. * *
ölü sayısının artmasından endişe ediyormuş gibi yapan çakal yetkiliden çok daha yüce ve dürüst yetkilidir, öpülesidir.
yetkilerinin elinden bi şekilde alınılması gerekilen yetkili.
kurtarabileceğini kurtardığını düşünen gerisi umrunda bile olmayan yetkilidir. ayrıca görevini yerini getiremeyen veya yerine getirmeye üşenen garip kişiliktir.
korkunun ecele faydası olmayacağını bilen yetkilidir.
zaten herkesin öldüğünden bizzat kontrol etmiş emin olan yetkilidir.
sayıyla mı verdiler zihniyetinin yılmaz yorulmaz temsilcisidir.
boyu devrilesicedir üstelik...
ülkemizde bol miktarda bulunan yetkin olmayan yetkililerdir. hatta ölü sayısı arttıkça sevinir bunlar, memlekette işsizlik diz boyu, ölen artınca sanki yer açılmaktadır onlara göre. bunlara büyük yetkililer diyebiliriz. bir de bunların küçükleri vardır; yol kenarlarında trafik kazalarında vs görülürler. kazazedeler yerde yatarken ne çevreyi güvenlikli hale getirirler, ne ambulans ulaşır, ne ulaşan ambulansta doktor vardır, ne doğru düzgün ilk yardım uygulanır... çok fenaymış, allah böyle yetkililerden korusun diyerek kesmek en iyisi.
olu sevici yetkilidir, mezarci da olabilir. aslinda ne de guzeldir oluler.
memleket bu tür bakanlar görmüştü. formundan hiçbir şey kaybetmemiş, hala ölürse ölür kalan sağlar bizim diyebilmektedir.
(bkz: osman durmuş)