bugün

artık yaşamanın bir manası olmadığını ve artık bu manasız olaya son vermektir.. ömründe verdiği en iyi kararın ölmeye karar vermek olması ise trajikomiktir..
islam dininde çok büyük günah olan kendi kendini öldürmek, veya intihar etmektir.

kararı vermek zor olan kısım gibi görünse de uygulaması daha zordur. arkada bırakılacak anne, baba, kardeş ve uğrunda yaşadığın bütün hayalleri terk etmek. işin diğer bir boyutu da diğer taraftır. öteki dünyayı yakmak ve affolmayacak günah işlemek bir hayli zordur.

elbette bu dünya insanlara zor gelebilir, yaşanılan, görülen, duyulan çok kötü şeyler olabilir ancak unutulmamalıdır ki; yüce allah hiç bir kimseye kaldıramayacağı yük vermez.
hayat dedikleri quit menüsü olmayan bir mmorpg olduğu için ban yiyene kadar oynamak zorundadır insan. fişi çekerse admin kızar ama.
intihar etmeye karar vermektir ki, intihar etmenin ahiretteki karşılığını bilse bir kişi, dünyada yaşadığı sıkıntıların bir hiç olduğunu anlar ve intihar etmekten vazgeçer.
(bkz: ölmeye ölmeye ölmeye geldik)
alınabilecek en saçma karardır. sanki yaşamak bizim elimizde de yaşamayı seçmeyip ölmeyi seçeceğiz...

er ya da geç öleceğiz zaten. başka alternatifi yok.
Anormal ruh halinin etkisiyle içinde bulunulan durumdan kurtulmak için varılan yanlış sonuçtur.
geride bıraktıklarımın acı çekmeyeceğini bilsem, hemen yarın gözden geçirip olasılıklarımın imkansızlıklarını, işleme koyacağım ölüm brifingimi.
en saçma karardır evet ama bazen gerçekten tek çare gibi görünür. hiçbir sıkıntıdan dertten kaçarakta kurtulamazsın sonunda bir uçurumun kenarıdır ya da bir namlunun ucu seni rahatlatan...
25 yaşına kadar boş yere yaşadığını fark edince gelen zaruriyet.
yaa biri şunu sevsin be helak oldu kezo swh.
Ne sevgisi be. Bendeki irade rahibede yoktur o ayrı mevzu. Yani bir ömür öyle yaşayabilirdim ama işsiz nasıl yaşanır?

Mühendislik hariç ne seçseymişim rahat edecekmişim. Böyle bir şey nasıl olmuş olabilir.
boşa yaşamadın. sözlüğe değer katan bir yazar olmuşsun işte. hem senin geleceğini burnunun ucundan daha parlak görüyorum. eğer sebat edersen johannes kepler bile olursun sözlükte.
bence hormonları tavan yapmış bir sevişse rahatlıyacak.
Hı sevişince diplomam mühendislikten öğretmenliğe evrilecek çünkü. Ya sabır.
iiBF de olur, sağlıktan herhangi bir şey de olur. Her ne olursa bir yolu var ama mühendisin yok.
Hayatı çekilmez kılmaktır. Çünkü 'çoğunlukla' verilen karar eyleme dökülemez. Sonra da büyük sıçış ve sürekli bir kısır döngü.
Bu hayattan keyif almak veya acı çekmemek için ölümü unutmak, hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamak gerekir. Pamuk ipliği ile bağlı olduğunu unutup, bu hayata devasa bir kazık çakmış olduğuna inanacaksın. Öyle yaşamak ki, aciz haline hiç aldırmadan bir tanrı gibi hissedecek cehalete ve şansa sahip olmak gerekir. Yoksa olmuyor, bu hayat çekilmiyor. Kolay gelsin.
lan nasıl işsiz kalıyorsun sen vasıfsız mısın?

işsiz mühendis imkansız yav. bu seninki başka bir şey. dediğim gibi senin ilacın sevişmek inan bana.
Vasıfsızım aw sinyaller ve sistemleri 3 yılda mikroişlemcileri 3 yılda diferansiyel denklemleri 4 yılda veri yapıları ve algoritmaları 4 yılda verdim. Daha sayayım mı.
Yeter be.
Biz de bilirdik diferansiyel yerine ilkokul cebir dersini vermeyi. sonra da basit bir sınavla atanmayı.

Mühendis işsiz olmasın da kim olsun. Diplomanın değeri yok. Şimdiye kadar tek bir alanda çalışsaydım uzman olmuştum. Şu an her şeyi ucundan bilmenin ne faydası var.
Hayat anlamını kaybedince ve artık hayata dair tutunabilecegin birşey kalmayınca gelen o karar.
ernest hemingway' in ' artık yazacak bir şey bulamadığı ' gerekçesiyle eyleme döktüğü karar durumu.
zaten hayallerin gerçekleşmediği, karşı cinsin ezberlemiş gibi paso aynı tiplerle çıkıp yattığı, anlamsızlık, saçmalık, ince düşüncesizlikten geçilmeyen ve hayat adı verilmesine rağmen maruz kalınan bir saçmalıktan başka bir şeye kapılıp kaybolmak da yaşarken ölmek değil midir ?
örneğin sırf hayallerimin çoğunun gerçekleşmeyeceğini bildiğim için en ufak bir şeye istek yok içimde. en azından tepkimi göstererek bu saçmalığın içinde ruhumu öldürtürüm.
Îibf okumadığı için intihar düşünen şahıs.
Mezunsa matematik bilgisi ile her türlü işletmeciliği yapar.
Değil ise myp ile yatay geçiş yapar.
Sıkıntı yok, oyna devam!
Hasbinallah
Ben hiç çalışmadan girdiğim kpss de 82 aldım. 82 ile atanamayan iibfci varsa çıksın karşıma.
Üstelik kpss de her şey sözel ve ben mühendislik okurken tek bir sözel ders görmedim.
Şaka mısınız ya.
82yi yüksek bir puan zanneden biyolojik varlık, yine de intihar etme. Sorunun için yardım al, eğer gerçekse. Ki muhtemelen değildir.
82 bütün öğretmen ve iibfcilerin atanabildiği puan. Ayrıca sınav sözel değil sayısal olsa ben hiç çalışmadan 90 alırım ama iibfci kaç alır acaba?
buraya bi su dökün.