bugün

değer verdiğim insanın beni asla asla önemsememesi oysa ben her derdinde yanında oldum ama o resmen canımı yaktı benim yüreğimde bir hançer var. ölmek tek çare bazen.
Evet ölmek istiyorum bu kahpe dünyada tozumu bile bırakmak istemiyorum. Allahımı çok seviyorum yarattıklarına hayranım. Herşey Güzel allahın koyduğu tüm kurallar yasaklar ahlaklı bir davranş haşa olmasa bile allah yine böyle olunması gereken doğru insan profili doğuruyor yasakşar aöa zor sevdiklerinden kopuyorsun her türlü hastalık var zorluk kötülük savaş katlanamıyorum artık o kadar çok ki ölmek istediğim zamanlar. Dünya çok zor kendimi bile sevmiyorum.
Zaten bi gün öleceğiz acele etmeye gerek yok.
amaç karmaşası yaşayan insanın ağzından çıkan fırlama sözcük.
anneme söylesem "geber" cevabı alacağım istek.
"ölmek kolay dostum sıkıysa yaşa" gibi felsefeye girmek istemiyorum da..
ne yaşadık ki ölümü umacak. belki de ben manevi düşünüyorum, bilemedim.
dün geceden başlayıp bu gün akşama kadar devam eden düşüncem...
aynı dersi 3. ye almanın ve çalıştığının, emek verdiğinin karşılığını alamamanın getirdiği istek. ölmek istiyorum sözlük, o dersin vizesine çalışıyorum ama biliyorum ki yine olmayacak. gerçi ölsem de amelimden korkuyorum cennetten yana ümitvar olduğumu sanıp ondan ölmek istiyor herhalde diye bir düşünce oluşmasın. evet kardeşim klasik öğrenci dramı ve hayır ergenlik çağımı geçtim. bıktım artık, bir iki tane ders yüzünden bölümümden tiksinip bölümümü degiştirmek istemiyorum. ama şuanki durum ne onunla ne onsuz sözünü akıllara getiriyor. hayatım geçiyor ve avuçlarımda hiç bir şey yok. meslekte kullanmayacağımız bilgiler için böyle sıkıntılar çekmem reva mı diyorum. acaba bir beddua falan mı aldım? işlerimin rast gitmemesinin sebebi bu olabilir ancak diyorum. benim için anlamlı olan tek maddi istek okumak. o da elimden kayıyor ve canım acıyor. içimde yaşamaya dair en ufak bir istek yok çünkü bağlayan bir şey yok şu var ölmemeliyim ya da özlerim ölürsem ne olacak onu göremem diyemiyorum. bunu kendime dert etmekten öyle bir insana dönüştüm ki muhtemelen çevrem benim tam bir pislik gibi davrandığımı düşünüyor. son olarak toparlayacak olursam ölsem bile ailem 3 gün yasımı tutar sonra kimsenin aklına gelmem. cenaze namazımı istediğim gibi kalabalık bir cemaat kılmaz. bu istek intihara yönelik değildir, hala ecelimi bekliyorum.
ölmek isteyen şahsın feryadıdır. şu an benim yaptığım gibi. ölmek istiyorum ve sebebini bilmiyorum.

yazık değil mi hamile karma ve kızıma. çok mu erken evlendim acaba? bu ağırlığı kaldıramıyor muyum? her şeyi elde ettim acaba yaşamaktan mı sıkıldım?
Imza:ergen.
Bir daha dene belki kurtuluruz.
Sadece ahmak insanların akıllarından geçebilecek cümledir.
Ölüm sadece başlangıç.
"... ey dost, viran bağlarda...
ayağıma cennet cennet sıralansa da..."
Ölmek sadece hayatın başlangıcı.
ölmek sadece bilinmeyenin başlangıcıdır; hayatın değil.
Şsss olur mu öyle şey.
Vereyim bi' sigara yak. Aaa neymiş o ölmek falan. Duymayayım bir daha.
yapma günahtır yavrum...
Daha bu gece içimden geçirip üzerine de biraz düşündüğüm cümleciktir. Bence ölmek için en mantıklı seçenek altın vuruş yapmaktır zira o kafayı sadece ölümden önce bir kez yaşayabileceğiniz için dandik bi zehirle ya da acı çekerek ölmüş gibi bok yoluna gitmeyeceksinizdir. Altın vuruşun ödülü ölümdür. O kafa için ölüm göze alınmaz lakin ölmek için o kafa istenir.
Ölmek istiyorum bazen.
Korkmak istiyorum.
Ama ne ölebiliyorum ne de korkabiliyorum.
Karşı komşu dul Haticeye pompalamadan istemiyorum.
(bkz: benim de canım cennet istiyor ama günahlarım bırakmıyor)
olm ben çok susadım lan bi bardak su getirin.
ileride yığınlarca yaşayacağım sevincin yanı sıra bir o kadar da (belki daha fazlası) deneyimleneceğim acılarımın olacağını bilmemden mütevellit fazlaca yaşamaya kimi Zaman ben de gerek görmüyorum tabii ucunda acısız bir ölüm olacaksa. Lakin hiçbir şey bizim isteğimiz doğrultusunda olmadığı için çok da böyle şeyleri dile getirmeye gerek dahi yok zira ölmek bile zor.
Sağ kalırsam beni affet...
Oyle deme.
(bkz: yazık kimin çocuğuysa)