bugün

gereksiz gençlik ergenlik triplerine boğulmu$, "sıkıysa 50 ya$ına geldiğinde söylesene lan bunu" ki$isi... karamsar takılıp, "hayattan nefret ediyorum" nidalarıyla inletirler her yeri.
aslında; "bana yardım edin!çok umutsuz ve çaresizim!" diye haykıran insandır.
(bkz: yaşamak istiyorum diyen insan)
(bkz: denemesi bedava)
hiç yaşamamış insandır.
yasamda hic bir ısık görmeyen , tutuncak hiçbir seyi kalmamıs , canı cok acıyan yardım edilmesi gereken kişidir.
(bkz: Billy Shears)
sevgilisine dizi repliklerinden özenle çaldığı, ben senin için yaşamayı göze almışım sözünü söyleyemeyecek olan insandır.
huyumdur hep ölürüm
nice aşklara bölünürüm

(bkz: hüzün kovan kuşu)
ölünce ne olacak acaba sorusunu erken öğrenmek isteyendir kanımca.
aslında ölmeye cesareti olmadığı için kendini bu tip sözlerle tatmin eden insandır. cesaret edenler vardır tabi ki. ama onların akli dengesinin ne kadar yerinde olduğu da düşündürür.
Aslında biri bana yardım etsin,benimle konuşsun ikna edin beni yaşamalıyım diyen insandır.Çaresizliğini bu şekilde ifade eder.
ölmekten çok ilgi isteyen insandır. zira ölmek isteyen insan bunu söylemez direk ölür.
yaşadığı olaylardan bunalıp kendini ancak ölümün paklayacağını düşünen insandır.
bırakın ölsün denilebilecek biridir.
islam'ı yaşamayan insandır. böyle insanlar elbette ölmek ister, halleri kötü, durumları şeytani.
intihar edecek insanlardır. *
(bkz: intihara meyilsiz şımarık insan)
"zaten öleceksin." cevabı verilesi insan.
Bu yeni bir hayıflanma çeşididir. Aslında; "Ne aptalım?, Allahım Ben ne yaptım?" vs...
ancak bu deyimin 2. anlamı da olabilir; o da gerçek anlamı yani gerçekten ölmek.
%80 oranında intihar etmeyecektir. günümüz 16-19 yaş gençliğinde sıkça karşılaşılan bir durumdur. sevgilisinden ayrılan ölmek ister. annesiyle tartışan ölmek ister. parası olmayan ölmek ister. içki içer, abazalık başına vurur ölmek ister vs vs vs.. asıl amaç ilgidir. geneldebu yaş grubu arasındaki kızların ağızlarından sık sık duyulur bu sözcükler.

bu insanlar gerizekalıdır çoğunlukla. dışarıda kocaman bir güneş vardır. insanın içini iliklerine kadar ısıtır. rüzgar eser. sallanır dallar, yapraklar. çimlerin üstünde yürür insan, sanki cennetin arka bahçesinde yürürmüş gibi. huzur dolar içi.

ama varsa yoksa ölümdür. bu sözcükleri söylemenin bir diğer temel nedeni ise insanın yaşadığı her anda kendini ölümsüz olarak düşünmesidir. sigara içer zira ölümün kapısını çalacağını düşünmez. karşıdan karşıya geçerken sağına soluna bakmaz, çünkü o gün ölmeyecektir. bundan emindir. çünkü dün ölmemiştir, önceki gün de ölmemiştir. 1 hafta önce de ölmemiştir. yarın da ölmeyecektir, yarından sonra da ölmeyecektir.

halbuki ölüm korkusu adamın...
yaşadığı şeylerin onu ölümden beter hale soktuğunu düşünen insan.. bunları yaşadıktan sonra öleyim daha iyi tadındadır. yerin dibine girmiştir, bıkmıştır, sıkılmıştır, azıcık iyi düşünsündür.
gerçekten ölme anı geldiğinde fikrinden cayması muhtemel insandır.
msn iletisinde aynen " böyle hayatın a... " yazan ve kendi hayatının a.. koyan insandır.
depresyondadır ama gerçek anlamda. beyninde ve ruhundaki tüm dengeleri bozulmuştur. umudu ve girdiği karanlık tüneli aydınlatacak bir ışığı olmayan insandır. elinden tutanı olsa, karanlığına bir kıvılcım kadar ışık tutulsa yeter belki de.