bugün

bellek neredeyse dolu.
Annemin bir arkadaşının kızı vefat etmişti. Kocaeli'nde üniversite kayıdına gidiyorlar araba ile. Kız diyor ki "ben ortaya oturayım kaza maza olursa siz ölürsünüz" gülüyor. Beş dakika geçmiyor yoldan geçen bir kamyonun fırlattığı koca bir taş arabanın ön camından girip kızın kafasına saplanıyor ve kızcağız oracıkta ölüyor. Bu ölümü bir türlü hafızamdan silememekle birlikte böyle şakalar yapmaktan da ödüm kopuyor o gün bugün.
- getir fikret merdiveni şuraya. ampulü takalım.
+ al muhittin abi ama merdiven sağlam değil yalnız, ben tutayım merdiveni
- ne tutması oğlum. merdiven sağlam. orada pense var onu getir sen.
'hata yaparsan ölürsün' dedi ve kaza yaptı..
- kanki bak şimdi üç deyince elleri bırakıp öyle ilerliyoruz tamam mı?
+ ya olm saçmalama zaten kaldırım daracık, bisiklet sağlam değil
- la oğlm ne korkak çıktın sende izle şimdi abini
"sarmaşığı kim yağladı"..tarzan
Babamın son sözlerini merak edeceğim hep doktora sordum anlayamadık dedi hava maskeleri yüzünden.
bilinçli bir ölüme yürüyüş ise bir video çekip hiçbir şey söylemeden on on beş saniye gülümsemek daha etkili ve güzel olacaktır.
ercan ve muhittin isminde iki arkadaş içlerinden birinin evinde sanal gerçeklik gözlüğü takıp eğlenmeye çalışmaktadır.

muhittin : nasıl olm beğendin mi
ercan : süper abi ya şu kalçalara bak dokunacam sanki var ya
muhittin : yengen lan o çay koyuyo
ercan : a-abi
göz önünde bir silüet belirir.
- : ... (boşluğu bir isimle doldurun.) vakit geldi.
+ : ... (boşluğu başka bir isimle doldurun.)
o silüet, aslında uzun zaman önce ikisinin yollarının ayrıldığı ve uzun zamandır hayatta olmayan bir kimsenin kılığında görünen azraildir.
Hassiktir beyler gg.
Ben gidiyom eyv deriz heralde.
''Aleykümesselâm''

şöyle açıklayayım.
Atatürk’ün son komaya girişini Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Hasan Rıza Soyak anlatıyor. Özel hekimi Prof. Dr. Neşet Ömer irdelp Atatürk’ten dilini uzatmasını istiyor ama Atatürk dilini içeri çekiyor. Kafasını sağa çevirip, biriyle konuşur gibi ‘Aleykümesselam’ diyerek 8 kasım 1938 saat 19.00’da komaya giriyor. Vefat edene kadarki 38.5 saat boyunca konuşmuyor.”
''internet geçmişimi silin.''
Ahmak herifler, bu kadar seyrek ateşten bile kaçan korkak askerlersiniz. Onlar bu mesafeden bir domuzu bile vuramazlar.

-ingiliz generalin amerika ingiltere savaşında keskin nişancı atışıyla vurulmadan önceki son sözleri.
100 - kasa hesabı alacak vermez.
Kaza geçirdim belki gidicektim bari gitmeden affetseydin zalımın kızı.
Bak oglum o iki arsa var ya onu kizimla paylasin konma lan hemen ustune. Alt senin ust onun silivride ki evin. He birde arabanin sigortasini odeyin geciktirdim faiz girecek. Neyse ben ölüyom tamam hadi eyvallah. Ananiza da soyleyin evlenmesin kabusu olurum korkuturum geceleri. Hadi kuzularim. Gorusuruz hadi hadi...
imam hatipler kapatılsın.
einstein ölmeden önce birdenbire almanca konuşmaya başladığı, orada sadece ingilizce bilen amerikalılar olduğu için, kimse anlamamış neler söylediğini.
(bkz: ESSELÂMU ALEYKÜM)
''Cesedimi Ruslar'ın eline asla vermemelisiniz, beni Moskova'da heykel yaparlar.''

- Adolf Hitler

http://www.haberturk.com/...nlu-isimlerin-son-sozleri
einstein ölmeden önce uzun uzun kendi kendine konuşmuş, ancak odadaki kimse almanca bilmediği için - albert einstein bir alman yahudisiydi, doğum yeri ulm yakınlarıdır- kimse üstadın ölmeden önceki son sözlerini anlayamamıştır.
lailahe illellah,muhammeden resulullah. olur inşallah.
Kırklareli'nde 35 yaşındaki 1 çocuk annesi Kader Güzeycan'a 1 yıl önce karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. 25 Ocak'ta organ nakli yapılan Güzeycan, yoğun bakımda hayatını kaybetti. Genç kadından geriye, ameliyata girmeden önce sevdikleri için yazdığı son sözler;

görsel
iletişimi kesmeyelim hocam.
Arada çağırın ruhumu.
Ben gittim diye ortamı boş bulup yamukluk yapmayın.
Gelirim valla uykunuza maydonoz olurum.
güncel Önemli Başlıklar