bugün

doğuda görev yapmış bir çok insanla görüştükten sonra vardığım kanıdır. tsk öldüğü teröristleri kamuoyuna yanlış açıklamaktadır. bugüne kadar duyurulan sayıdan kat ve kat daha fazla zarar verilmiştir pkk'ya.

öncelikle doğuda görev yapmış bir sağlık görevlisi abimin bana söylediklerini belirteyim ''her gün onlarca terörist ölüsü veya yaralısı getiriyorlar bunlar halkın içinden insanlar olduğu için kesinlikle basının haberi olmuyor.''

burada halkın içinden demesinin sebebi gündüz işinde gücünde çalışan gece olduğunda dağa çıkıp teröristlere yardım eden askere ateş eden yerli halktan bahsediyor. aynı abim bana teröristlerin rahatlıkla tedavi olup tekrar dağa çıkabildikleri hastanelerin olduğunu buralarda çalışan sağlık görevlilerinin listesinin devletin elinde olduğunu fakat bu teröristlerin yerli halk gibi görünmesi sebebiyle devletin elinden bir şey gelmediğinide söylemişti.

ve dün görüştüğüm askerden yeni dönen bir arkadaşımın bana anlattıkları görevini hakkari kırsalında yapmış bu kişi, bir kaç kez ölümden dönmüş, bana söylediği şey

''biz neredeyse her gün terörle iç içe yaşıyoruz, mesela sana şöyle anlatayım 5 katlı bina büyüklüğünde mağaraların olduğu yerler var türk askeri oraya gönderilmiyor, çünkü biliniyor ki oraya gittiğimizde illaki zaiyat verilecek, yani oralarda vurduğumuz fakat sayımını yapamadığımız onlarca terörist ölüsü var, teröristler bunları yakıyor veya gömüyor emin değilim''

buradan çıkarılabilecek sonuç tsk öldürdüğü terörist sayısını halka senelerdir eksik açıklıyor, bunun bir sebebi avrupaya ve dünyaya şirin görünme çabası dış güçler her ne kadar pkk'yı terör örgütü olarak gördüklerini söyleselerde, azınlığın temsilcisi bir oluşum olarak görüyorlar ve hiç bir devlet, ülkesindeki azınlıkları öldüren bir devletle iş birliği içinde olmak istemez.