bugün

sorusunu merak ettiğim ama bir türlü mantıklı cevap bulamadığım sorudur. eğer evrime inansaydım toprak olup gideceğiz der geçerdim. nerede bekleyeceğiz, nasıl bir yer olacak, rahatsız edilecek miyiz, zamanın geçtiğini farkedecek miyiz falan filan kafamda deli sorular.
çamaşır makinesinde kaybolan çorabın teki gibi nereye gideceğimiz belli değil.
Bilim , mantığın her şeyi kavrayamayacağını bize belirtir . Düşünme , hayal kurma , mantığını zorlama demeyeceğim . Çünkü ; Kimi insan bir kabullenmeyle bunu başından savsa da , kimisi hep daha ilerisine ulaşmak ister , her ne kadar mümkün olmasa da . Hayırlı kafa çizmeler .
Gökkuşağı kusan tek boynuzlu atların habitatlarına.

Yahu farkında olmayacağımıza göre nereye gideceğimizin ne önemi var. Belki aile belki de kimsesizler mezarlığına. Belki tıp fakültesine, kadavra olarak. Bekleyip görmek lazım.
mezara.
yaşıyor muyuz ki ? şeklinde devam edilmesi gereken cümle.
Bok yoluna..

(bkz: ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi)
Muhtemelen (bkz: cehennem).
Doğru yoldasin. Bunu bilmemiz imkansız ama islam bunu çok detaylı açıklıyor. Hatta cennette olan biten şeyler bile anlatılır. Ne kadar saçma olduğunu sen düşün artık.
cevabı inanılan dinde bulunan soru cümlesi.

dinler insanların hayat ve hayattan sonrasındaki soruları, düşünceleri için vardır. bu soruyu sormak yerine kendinize bu dinler arasında yer edinebilirsiniz.

edit: bazı yazarların hazıra konmak istediğini bu entrydeki eksi sayısından anlayabiliyoruz.
bilinç dışında referans olmadığına göre. zihinlerinde sakınmadıkları, aman bana bir şey olmaz deyip, başkalarını düşünmeden, işledikleri ne halt varsa, en azından verdikleri zarar ölçütünde zarar göreceklerine inanıyorum. sonra tabii ruhani deneyimler filan da yaşayabilirler. ama bilincin esiri olarak, öncelikle belirli şeyleri seve seve tatmak zorunda olunulacağını düşünüyorum. sonuçta sonlu dünya için sonsuzluğu pek de hafife almamak lazım kanaatindeyim.
tekrardan aynı yere geleceğiz. hiç mi snake oynamadın mk?
Dayimgile.
öldükten sonra toprağa gömüleceksin. bakteriler vücudunu parçaladıkça karbon, azot, hidrojen gibi formlarda toprağa karışacaksın. bir bitki kökleriyle sana yapışacak, suyun içinde seni alacak bünyesine. toprakken bitki olacaksın. sonra bir sığır gelecek. şimdiki halin gibi bir sığır. bitkiyi yiyecek, sığırın midesine gireceksin bitki formunda. sığırın sindirim enzimleri ve mide asidi bitkiyi parçaladıkça sığırın bünyesine karışacaksın biraz. sığır olacaksın. karışamayan kısmın sığırın bağırsaklarına yol alacak. bok olacaksın sonra. sığır boku olacaksın.
Attaya gidilecektir.
ölünce görürsünüz.
güncel Önemli Başlıklar