bugün

Müslüman olmak bundan ibaret.

Gerisi tartışmadan ibaret. Öldükten sonra verecek hesabım yok diyen insan ise kahpenin şerefsizin önde gidenidir.
sözlük kısmı epey terleteceğe benziyor.
ben de hesaba, hesap gününe inanıyorum.
istesek de, istemesek de çekileceğiz.
ancak bu gerginlik ne kardeş, tebliğin boşa mı gitti noldu, bir sakin.
Çok basit bir şekilde kendisinin sağlamasını yapan mahkeme.

imanı olan insan öldükten sonra hesaba çekildiğimde eğer bir suç işlediysem hak etmişimdir cezasını çekeyim tabi diyen insan.

Kafir de benim kimseye verilecek hesabım yok diyen amcık insan tipi.

Yani gerçek mümin cehennemde yanacak olsa da bundan gocunmuyor.

Kafirse dünyada ne kopartırsam kardır diye saldıran bir aç köpekten ibaret.
O sorun değil ama pamuk işi biraz sıkıntılı gibi.
Bir ömrün hesabını vermek kolay değil Allah günahlarımızı affetsin inş. Yoksa halimiz duman.
ne yaşamaya değer şeyler oluyor, üstüne üstlük zararımıza hesap büyüyor.
bir an evvel göçüp hesaba çekilmemin yararıma olacağı kanaatindeyim.

yoksa iki tarafı da temelli elime yüzüme bulaştırmam çok yakın. *
Çok günah var çok. Cehennemden vip bilet vermezler inş
- 148'in küpü kaç lan ?
+ ıh mıh şeyyy .
- alın bunu alın !..
çok korkutan bir fikir.
1- bir tanrı yoksa herkes zaten gübre olacak... bir nevi herkes cezalı!

2- eğer varsa, hangi tanrı hangi din olursa olsun teolojik olarak adil olmak zorunda kalacağından... aynı takımla sahaya çıkabilemez! Herkese aynı davranabilemez! Bir kısım cezalı olacak haliyle.
Safsata.
Gidip de gelen olmadığına göre, belki de sadece birkaç kitaptaki felsefeden ibaret düşünce.
islami olarak doğru bir şeydir. ben yaptıklarımda haklı olduğumu düşünüyorum ve konuşmama hakkımı kullanmak isteyebilirim.
Bize bu fikir sadece müslümanlara mahsus diye yutturuyorlar ama bütün dünyada insanların aklının bir kenarında öldükten sonra hesaba çekilme ihtimali var zaten.

Yani bunlar masal ölünce solucan yeni olacaksın o zaman istediğin haltı yiyebilirsin diyen kişiler islam'dan bağımsız şekilde şeytani kişiler zaten.