bugün

vahsi bir hayvandir.
Bazen insanlar bunu sevdikleri için duyuyor ama yine de kırıcı oluyorlar. Oysa şurada 40 yıllık ömrümüz kaldı bu öfke ne diye?
öfke kızgın bir köz gibidir başkasına zarar vermek fírlatmak için eline alırsın ama sadece kendini yakarsın.
En çok kendime zarar verendir.
insana en radikal kararları verdirebilme özelliği olan ve insanın en tehlikeli duygusu.
Baldan tatlıdır. Işte o noktada kendimize hakim olabilmek insanın gücünü gösterir. Yoksa yıkıp geçip sonra pişman olmak da var.
kontrol edilebilmesi en zor histir. kişiliğinizi bile etkisi altına alır.
En uykusuz halimde bile ayakta tutar beni ofke. Kontrol edince çok işe yariyor.
kontrol edebilirsen çok iyidir de... edemezsen sonu kan davası.

ya mezara ya mapusa.
Bastırmakta zorlandığım duygu durum
Kendim bile korkuyorum bazen.
Kontrol edilebilirse sizi vezir eder ama fazlası da rezil eder. Öfke yerinde kullanıldığı takdirde insana dayanma gücü ve özgün veriyor. Fazlası ise psikolojisini alt üst eder insanın.
yıllardır denk geldiğiniz ihanetler ve satışların oluşturduğu bir pınardır. ihanet eden, satan, kalp kıran her insan o öfke ağacını büyütür.
kontrollu nefes alma verme iyi gelir.
Kimisinde kırgınlıktan evrilendir.
Sevgiyle doğru orantılı olandır. Birisini Ne kadar severseniz o kadar yüceltir ve bir o kadar da kırılır öfkelenirsiniz.
Mesela bir insan sevmediğine kırılmaz sevdiği insana kırıldığı gibi, öfkelenmez kırık hissederken, gelip düzeltmelerini beklemez bırakmak varken.
insanlar, tanımadığı kişiden en fazla nefret edebilirler ve kim bilir; bir gün belki de nefret ettikleri, bir zamanlar o öfkelendikleri insanlar olurdu.
Öfke birikir, biriktikçeyse yabancılaştırır.
Kontrol edemediğim duygu aq, öfkelenince ejderha gibi oluyorum.
Anksiyetem ile yersiz artış gösteren ve bazen pişmanlıkla sonuçlanan duygu.
güncel Önemli Başlıklar