bugün

''para yarın gelicek 5 lira borç versene'' diyenleride unutmamak lazım. O yarınlar hiç gelmeyecek.
verilen not ve defterler geri gelmez, sınav dönemi yaklaşmıştır ve notlara ihtiyacın vardır. Malum arkadaş aranır ve sınavın yaklaştığı deftere ihtiyacın olduğu açıklanır. bir kaç gün sonra sınava çok az bir zaman kala defter bilmem kaç kişiyi dolaştıktan sonra verdiğin sevgili arkadaştan tekrar geri alınır. Biraz ıslanmış, parmak izleriyle dolu, yarısı kaybedilmiş de olsa senin notlarındır * buna şükredip eksik notlarla çalışmaya devam edersin. çok sık olması bazen sinir bozsa da arkadaş daima haklıdır * * * *
insanları daha iyi tanımaya yardımcı olacak durumdur. ödünç verilen eşya ne kadar uzun sürede geri geliyorsa o arkadaşla olan mesafeyi de o kadar uzatmak gerekir. ama arkadaş ödünç aldığı eşyayı aynı gün iade ediyorsa arkadaşa çok yanaşmalı hatta sarılmalıdır kendilerine.
(bkz: ödünç alınan şeyin tekrar istenmesi)
aslında ödünç denilmesinden alındığı şekilde iade edilceği alenen belli olan fakat ödünç vereni tamamen zor durumda bırakmaya yönelik bir durum
(bkz: diğer yazarların kusurlarını başlığa dökmek)
Ne kadar zor bır durumdur bu boyle..

-Ya hanı hatırlıyormusun ben sana hanı cdler * vermıstım bundan 2 yıl once *
-aa hatırladım ya onlar hala bendemı tuhh bak ızlemıyorumda duruyor oylece evde.
-hepsını ızledıysen tamam ya... guzellerdı dımı? Yok hayır hala ızlemedıklerın varsa kalsınlar onemlı degıl.
-yok yok begenmedıklerımı kasıp ızlemedım zaten * *
ben sana yarın getırırım onları...
-tamam ya oyle acelesı yok aklıma geldı soyledım ıste.. eh eh..

aradan tekrar bır kac ay gecer...

Replık tekrarlanır..

-Artık kesın hatırlarsın hanı ıkı ay once cdlerımı sormustum. sende yarın verırım demıstın. Unuttun heralde degıl mı?
-hadı yaaaa harbıden unuttum ya Soz bak sımdı not yazıyorum yarın kesın getırıyorum...
-yarın? hani bildiğimiz yarın, bugun den sonra gelecek olan gun, duz bıldıgımız yarın? *
-ha nasıl yanı? yarın ıste sabahtan..

aradan gunler haftalar gecer cocuk ders almamıs bı tavırla; *

-gunaydın napıyorsun? bu elımdekı fılmlerı vereyım mı sana? hepsı yenı.. ızlememıssındır kesın..
-aa a super bunlar ben ızleyeyım bunları hafta sonu getırırım.
-yok senın olsun bunlar ben bır kac kopya yaptırdım bunlardan. hatta kopyalardan da al arkadaslarına dagıtırsın...

auehaue hala alamadım cdlerı *