bugün

türkiye cumhuriyet devleti'nin başbakan yardımcısı bülent arınç'ın; kürt siyasi hareketinin çözüm sürecinde apo'nun bile talep etmediği istekleri olduğunu söyleyerek, apo denen imralı düşünürünün itibarını korumak istercesine sarf ettiği ibretlik söz öbeği.

http://gundem.millet.com....dusurmeyin-haberi/1262795

evet, artık burası abdullah öcalan'ın itibarının akp iktidarı tarafından korunduğu bir ülke. kürt siyasi hareketine çözüm sürecine zarar vermeyin demenin başka bir açıklaması yok mu da bunu diyor anlamakta zorlanıyorum. pes.

edit: hala duygu sömürüsü diyorlar. yahu siz değil misiniz sokaklarda protesto hakkını kullananlara terörist diyen? şimdi kalkmışsınız apocu felsefe ile burda manevi babanızın saz arkadaşlarını savunuyorsunuz. sizde 2 gram akıl olsa zaten, birazcık objektif olursunuz. ne savunuyorlarsa onu savunuyorsunuz, neyi eleştiriyorlarsa onu eleştiriyorsunuz.
bir bülent arınç sözüdür. hdp'ye sözde çözüm sürecinde kendince laf çakmıştır. akp'nin teröre ve apo'ya bakış açısını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

bir terörist başının hangi itibarının itibarsızlaştırıldığı ise merak konusudur.
gözlerinde sayın olan bir kişinin itibarını düşünen insanların lafıdır. bunları el birliğiyle iktidar yapan beyinsiz yüzde 50'ye bir kere daha dönün bakın işte. kimlerle el ele kol kola?
bülent arınç'ın bu sözü etmesi beni üzmüyor, şaşırtmıyor da. zaten böyle insanlar olduğunu bilmesek gider sandığa oy verirdik, lakin bunları ayan beyan görmelerine rağmen hala bu partiye destek verebilen insanları görünce deli oluyorum, almıyor aklım bir türlü bu durumu. kabullenemiyorum.

aynı adamlar 6-7 yıl önce "pkk ile görüşen şerefsizdir" dendiğinde avuç içleri patlayana kadar alkışlayan kitle değil miydi?

ne çabuk unutuyorlar geçmişi?

ya da alkışlamak yerine yuhalamaları için ne yapılması gerekiyor?

hayır bir insan bir şeye ak diyorsa ve o aksa alkışlarsın ama iki gün sonra gelip buna kara dediğinde tekrar aynı adamı nasıl alkışlayabiliyorsun?

insan üzülüyor işte.
iç savaş çıkaracak çok kelle biçtirecek sözlerdir.