bugün

45 dakikalık, 16 bölümden Oluşan kaliteli diziydi.
herhalde sadece ben izliyorum diye düşünüyordum ki öyle değilmiş. Bayağı bayağı sarmıştı netten takip ediyordum.
başroldeki hazal karakterinin soğuk duruşu diziyi iyice geriyordu, bunun da dizinin kalitesini olumlu etkilediğini düşünüyorum.
olsun böyle diziler.
Son yıllarda izlediğim ve hiç kaçırmadığım nadir dizilerden bir tanesi oldu.
Oyunculuklar muhteşem, dizide ki bütün karakterler dizinin tamamen içinde üstelik performans olarak hepsi resmen zirve yapmış.
her bölüm dakika sürdü ancak ülkemizde diziler uzun sürdüğü için bölümler devamlı şer olarak verildi ki bu da güzel bir olaydı. Hikaye oldukça iyi, okuduğum kadarı ile dizinin orjinali (bkz: Ha-Emet Ha Eroma) adlı bir dizi ve bu sene Amerika'da tekrar çekilmesi düşünülüyor.
Dizide en güzel şeylerden bir tanesi tek mekanın kullanılması, son bölüme kadar hep tek mekan çekimleri, üstelik çekimler son derece kaliteli ve güzeldi.
(bkz: Ezel)gibi bir diziyi bir süre sonra çok karışık bir şey anlamıyorum diye izlemeyi bırakan ülkem insanı malesef bu diziye de ilgi göstermediği için dizi sonlandı, umarım ileride yeniden, farklı hikayeler ile çekilir.
gayet kaliteli diziydi. her zamanki gibi türk seyircisinin zeka seviyesine ağır geldi.
Diziyi beğenmeyenler geleceğe alışamayacaklardır. ulan bi dizi 2 3 saat olur mu? Çoğu film zaten 1 buçuk saat sürüyor. Bu neyin rating i?
Neyse dizi bitti.
Nedim ibnesi hazalı 2 kez hamile bırakmış ya.
Naime'nin Hazal'ı öldüreceği cidden aklıma gelmezdi. Bi tuhaf oldum lan.
tek mekanda başlayıp tek mekanda biten dizi.

o değil dizi bitti gitti kızı daha canlı kanlı göremedik. bu arada da katil, bu hazal'ın kendisi kılıklı en yakın arkadaşı çıktı, sol gösterip sağ vurdular.
bugün final bölümü yayınlanan dizi. sözlükte edilen beddualardan dolayı ayağını kaydırdılar dizinin.
hiç izlememiştim ama erken son olayı gene.
ümit ünal kendini 10 saatlik bir film çekiyor gibi hissedince böyle olmuş dizi bence. tek mekanda geçen bir dizi izlemekten yana kimsenin şikayeti yok, '9' isimli film de tek mekanda geçiyordu ama o film çok akıcıydı. bu dizide herhangi bir akıcılık yok, hazal'ın başına ne geldiği de seyirciyi pek meraklandırmıyor, bence en büyük sorun bu. gerilim dialog üstünden kuruluyor ama karakterler geriliyor izleyenler değil. bu dizinin başarılı olmamasının en kötü tarafı, benzer dizilerin yolunun açılmaması olacak herhalde.
http://www.ciplakgercek.tv/ adresinde yeni bölümler mozilla firefox'ta izlenemiyor, google chrome ile internet explorer'da da tam ekran olmuyor.

10. bölümün sonuna geldim, tek mekanda dizi bitecek gibi. tempo zaman zaman çok düşüyor.
konsept olarak güzel dizi. ama mekan çok sınırlı buda izleyiciyi sıkıyor. ayrıca çok avrupai bizim tv seyircisi bu tarz yapımlara yabancı. yani kaliteli dizi ama ticari olarak başarısız bir proje.
kızım nerede tarzında arka sokaklardan sonra saçmasapan polisiye dizilerden biridir.
sözlüğünde canı var'dır.

(bkz: biz bunu canlı gördük)
diziyi boşverin dizinin şarkılarını albüm yapın yeter...

edit: an itibari ile müziklerin Redd den Doğan Duru ya ait olduğunu öğrendim. eh albüm daha da şart artık...
başta oyuncuları hatrına izlenebilirliği olduğunu düşündüğüm, fakat son bölümlerde yapay oyunculuğun gözünüzün içine sokulduğu dizi. bana öyle geliyor ki behzat ç ile bozulduğu düşünülen polis saygısını bu diziyle geri getirmeye çalışıyorlar. çünkü bu dizide pek bir sevimliler.
ilk 3 bölümü izlediğim ve izlemeyi bıraktığım dizi.konu o kadar boş o kadar yavaş ilerliyor ki bayıyor.ne hazalmış be anuna koyim dedirtiyor insana.

özet;yarrak gibi dizi.
oyunculukları oldukça teatral olan dizi. ayrıca çok durağan. tamam zekice sözler, olaylar var ama bi müddet sonra akmıyor, daral getiriyor insana.
ilk bölümden "ben çakma the killing'im" diye fısıldayan dizi.
gerisini izleyemedim bile,
oyuncularını severim aslında
ama burda mı becerememişler yoksa ben mi diziye giremedim bilemiyorum ama berbatlar gerçekten.
replikler dersen ona göre sıkıcı,
the killing gibi "olayı ağırdan alıyoruz abi" demeye çalışmışlar ama olmamış be hacı becerememişsiniz siz bu işi.

gerçi bu da bir gelişmedir, bir sonraki yapımlar buna bakıp nelere dikkat etmesi gerektiğini belirleyebilir.
--spoiler--

5 bölüm oldu, hâlâ daha hazal'ın akıbeti belli değil. dizi iyi oyuncuları barındırıyor fakat senaryo zayıf geldi bana. dizinin atmosferi de insanı içine çekmiyor, senaryodan mı bilemiyorum fakat oyunculuk da yerlerde. dizi, yanlış hatırlamıyorsam 5 bölümdür aynı mekanda oynanıyor. yapımcı paradan kısmış herhalde, tek mekanda bitmese bari.

--spoiler--
Sırf sonucu neye varacak diye merakla beklediğim dizidir.
tar tv'de, kanala bağlı star yapım'ın bir ürünü olan dizi. süresi 45 dakika(!) olacakmış, 16 bölüm(!) sürecekmiş, ve evet, bir türk dizisi.
Kiz odadayken annesinin salondan aramasi bana cok yakin geldi. Hatta msn'den falan yazsaydi annesi kardes miyiz acaba derdim.
sorguda (+sorgulanan -amir)
+ ıı ııı ı bunun benimle ne bağlantısı var?
- telefon bağlantısı var, x kişiyle telefonla görüşmüşsünüz

bu repliğe sahip olan bi diziyi istemiyoruz lan denk geldiğime bin pişmanım.
geçen hafta şans eseri rastladığım dizi. tv de izlenecek fazla bir şey olmayan yaz günlerinde izlemek için hiç de fena olmayacak bir seçenek. oyuncu kadrosu da oldukça iyidir. dizinin en güzel artısı 45dk sürmesi.
yarrrrak gibi dizi.

(bkz: r harfini bastırarak söyleyen kadın arabeskçi)
türkiye'de tecavüze uğrayabilecek gerçektir. çıplak olan her şeye tecavüz müstahak gözüyle bakılıyor.
geçen gece çok uykum olmasına rağmen star tv de izlediğim ve hayret güzel bir şeye benziyor diyerekten 90 dakika başından kalkamadığım dizi.(2 bölüm arka arkaya yayınlamışlardı) Yani o kadar abartıldığı gibi aman aman değil yalnız izlenebilir. Aşk-ı memnu, yaprak dökümü, iffet falan böyle birbirinin aynısı saçmalıklardan değilde yabancı dizilerden hoşlanan kişilere tavsiye edilebilecek dizidir. 45 dakika olması çekimin hafif değişik olması aynı behzat ç.'nin ilk zamanları gibi. Ve bir kaçırılma konusunu nasıl değişik kılabiliriz tarzı bölümlerin yapılması merak uyandırır. Ancak oyunculuklar biraz tırttı. ve çok fazla uzatıyorlardı konuyu. Bir çok eksik yönüne rağmen tv de izlenebilirler arasına eklenir.