bugün

ayyhh. yaaa. bilemedim ki. ımmm. gibi yanıtlardır. bu yanıtları verirlen ağızın şekilden şekile girmesi farzdır.
- ay bilmem ki!
(bkz: ben seni arkadaş olarak görüyorum)
Ben seni kardeşim olarak görüyorum ama..
her zaman hüsran ile sonuçlanmayan, klişeye yakın cevaplardır.
ayh salak şey bunca zaman neden söylemedin.
hebelele bebelele karnım ağrıdı. *
düşünmem lazım. **
sen bana bunu söylemeye utanmıyormusun?
e: birlikte çıkalım mı?
k: ben artık üzülmek istemiyorum. artık kimseye değer vermeyeceğim.
e: ben asansörle çıkmaktan bahsediyodum..
"bana biraz zaman ver"

biraz he. azıcık. sktir oradan. tabi aradan yüzyıllar geçer, bu evlenir, halen yanıt gelmez.

+ cavidan, noldu sorduğum soru?
- he o mu? biraz tuzunu az at.

tabii. tahmin ettiğiniz üzere bunadı bu arkadaş. haha.
-ay düşünmem lazım ne varsa düşünülecek
(bkz: ben seni arkadaş olarak görüyorum)
+ sana öyle kapıldım ki, seninleyken mutluluğumun sınırı yok. lütfen küçük bir şans ver, çok seviyorum seni. lütfen?

- beraber sinemaya gideriz, yeriz, içeriz, dinleriz, eğleniriz ancak öpüşemeyiz vs. yani özel şeyler yaşayamam seninle bu yüzden benim iyi arkadaşımsın. malesef sevgili olamayız, asla. kusura bakmıyorsun değil mi?

+ gayet iyi anlıyorum. * *
+hedede hede. hödöde hödö.
-ama ben seni arkad..
+kes ulan. yıllardır aynı be.
(çötönk)

bir gün de böyle bitmesini istediğimiz diyaloglardır.
ya aslında seni çok severim bilirsin ama sadece arkadaş olarak görebiliyorum.
senin bir emre diye arkadaşın vardı ya sen ikimizinde ortak arkadaşısın madem bizi tanıştırsana.
(bkz: sana hiç o gözle bakmadım)hemen alt metinde
'aslında ben sana o gözle baktım da sadece baktım. arkadaşım rüyalarımı süslemiyorsun. şu okulun en popüler oğlanı gibi de değilsin. ah o bir gelecekti ki kabul etmeyi bırak neler neler yapardık. neyse şimdi uza' dır.
seni üzmek istemem.
-la bi yörü git!

sanki olmadı bu.
+şey ııı ben sana çıkma teklifi ediyorum.
-hazır değilim.
+hazır olunca cağrı at ok mi?
-ulan iki iltifat ettik güzel çocuksun dedik diye hemen götün mü kalktı montofon?! * * *
"sen kendini ne sanıyorsun da bana çıkma teklif ediyorsun?"
heralde her erkeğin korkulu rüyasıdır.
"hazır değilim, zamana ihtiyacım var".
*
Tipim değilsin. Bu yanıt beşikte öğrenilip mezara kadar kullanılan favori kadın laflarındandır.
"ayaaamın altı otuzaaltıı!"

(bkz: ilköğretim)
üstünde uzun uzun düşünülesi, yorumlar yapılası yanıtlardır. her biri derin anlamlar içerir. hemen bakalım bi kaç tanesine:

1) "düşünmem lazım"

yorum: kişi burda hayır demek istemektedir. ancak ileri bir tarihe erteler. amaç düzgün bir bahane bulmaktır. yoksa düşünülecek bir şey yoktur. ya çıkarsın ya çıkmazsın. ya seversin ya sevmezsin. neyi düşüneceksin allasen? sanki kıza gel şirketin başına geç dedik mına koyim düşün sen afferin.

2) "ay bilmem ki"

yorum: hehe çok güzel cevap ya. ay bilmem ki. bir de utanıp sıkılırlar bu cevabı verirken. sık çıkma teklifi almayan kızlar verir genelde bu cevabı. "ay bilmem ki"den kasıt nasıl çıkılacağını bilmemektir aslında. evet derse ne olacağı hakkında bir fikri yoktur bu kişinin.

3) "sana hiç o gözle bakmadım"

yorum: en kıl cevaplardan biri. sana sorulan soru "bana bu gözle baktın mı?" değil zaten. sana sorulan soru çıkmak isteyip istemediğin. hangi gözle baktığın çok da sikinde değildir erkek kişisinin. bu cevabın anlamı hayırdır tabiki. ama bahane bulmak çok zor olduğundan böyle saçmalanır.

4) "zamana ihtiyacım var"

yorum: yahu sanki "gel everest'e çıkalım" dedik sana. kız sanki dağ ekipmanlarını hazırlayacak, dağa tırmanma kursları alacak. ne zamanı yahu bu? ikametgah falan mı alacan? rapor mu hazırlayacan ne zamanı bu? birisiyle sevgili olmanın zamanı mı var? böyle her işi ciddiye alma, her olay öncesi motive olma izlenimi verme çabası vardır bu cevapta. gerekli zamanı verdiğinizde sanki o kendini ilişkiye hazırlayacak mentalite olarak uygun seviyeye gelecek. komiksin sen.

5) "seni kırmak istemiyorum"

yorum: cevaba bak cevaba. demek sen her çıktığın kişiyi kırıyorsun. zaten bu cevapla sen her ilişkiye 1-0 geride başlıyorsun. demek ki her sevgilin senden çekiyor. burda maksat "ben zor biriyim"e getirmek. "seni kırarım", "öyle herkes beni çekemez" demek. sen kırmaya devam kızcağız. önemli olan yapıştırmasını bilmek.*

6) "tipim değilsin"

yorum: ha şöyle ya! işte budur arkadaş! cevap budur. klişe cevaplar arasında en doğru düzgünü budur! söyle işte açık açık. çirkinsin de kırosun de! git aynaya bir bak de! ben senden hoşlanmıyorum de! nedir bu gizemli hava katma çabası anlamam ki? böyle açık olacaksın sebebini tak diye söyleyeceksin arkadaş!
-uzun zamandır sana olan ilgimi farketmişsindir.
+hee. sümük gibin yapıştıydın.
-heh. o yapışma, sana olan aşkımın mukozasıydı. seni gördükçe böyle...
+iyy. iğrençleşme kutsi. zaten bi tanesiyle uğraşıyorum. bi de senle uğraşamam.
-ne uğraşması. kiminle uğ.. neden bahsediyorsun sen?
+aaa sana söylemedim mi? tüh unutmuşum. benim bi boyfrendim var.
-yaa.
+yaaa. hemde bmv gibi arabası var.
-o zaman... ben gideyim. zaten arabam da yok. boşuna yürek...
+ne küreği be a manyak.
-kürek güzelim. seni görmeden önce kafama yemem gereken şey.
- yeni bir ilişkiden çıktım, hazır değilim.
.

Şahsen ben hergün ilişkiye girebilecek kapasitede bir insanım. bana sökmez kızım bunlar.
tabiki de hayaaarr
(bkz: fok balığı gibi konuşan kız)
ben bakire değilim.
güncel Önemli Başlıklar