bugün

mikrobiyoloji'de 'aktinomisetler' olarak bilinen, sülfür bakterileri tarafından oluşturulan 'hidrojen sülfit' uçucu bileşiğinin yaydığı bir kokudur. kötü bir koku olmasının yanısıra, yoğun halde solunduğunda zehirleyici etkisi de vardır.

ne ilginçtir ki,

yağmur yağdıktan sonra etrafı saran ve 'toprak kokusu' tabir ettiğimiz o hoş koku da aynı bakteriler sayesinde oluşur.

(bkz: azı karar çoğu zarar)
kimi insanların osuruk kokusuyla eşdeğer kokudur. ***
1 saat boyunca hafızadan silinmeyen kokudur.kim bilir kaç pasta kaç krema vs yaptım ama şans bana allah'tan kahvaltı hazırlarken vurdu beynim eridi yeminlen.
içinde birgün beklettiğin gazın kokusu gibidir. Severim ama mide bulandırır...
soğuk ilkokul günlerinde birden, sessizce, sinsice, sınıfa salınır, oradan tanıyorum.
hayvan leşi kokusuyla kapışır o derece pislik bir kokudur. daha da kötüsü yumurta toplarken bunu alıp elinde patlaması.
10 sene geriye gittim birden. *
yumurtayla ilgili böyle şeyler okuyunca, duyunca bir hafta yumurta yiyemiyorum.*
burunda aniden bir bozunmaya yol açar.
bir kaynak olmamasına rağmen kişi bu kokuyu alıyorsa nörolojik bir rahatsızlığın işareti olabilir.
içi çürüyen adamın saldığı amonyum nitrat gazıdır.
çok iğrençtir çok, insanı hayattan soğutur.
bu sabah hayattan tam 15 dk calan koku. o 15 dk.yı hafızamdan sildirmek istiyorum yok mudur bir çaresi. ulan ömrümden çaldı yeminle. 30 yıllık ömrümde hiç karşılaşmamıştım keşke hiç bilmeseydim nasıl bir koku olduğunu.
(bkz: doğalgaz kaçağı)
Regl olmuş kızın vajina kokusu yanında bir hiçtir.
Bir takım yazarlara bir süre koklatılması gereken koku. Belki şok etkisi yapar da algıları açılır zekaları gelişir.
insanı hayattan soğutur.
jüpitere giderseniz atmosferinde duyacağınız kokudur.
Jesus...
fuckin christ dedirtir.
Yemişim kırık, çıkık, aşk sancısını. Siz hiç çürük yumurta kokladınız mi?
Hiç bir kokuya benzemeyendir.
izmir körfezi.
Yumurta yedikten sonraki gaz salımında etrafa yayılan öldürücü etkiye sahip koku.