bugün

Çözüm süreci olması gerekendi.
Elini uzatana değil ısıran köpeğe yüklenmeli.
hiç bir zaman destek vermediğim durumdu. bir umut belki akılları başlarına gelir bizi yanıltırlar diye düşünmüştüm ama sonuç hüsran oldu. kökü kazılmalı diyeceğim ama avrupa bu kadar pkkya destek verirken nasıl olur bilemiyorum.
düşünmüyorlar.
düşünseler zaten o zaman bu süreç denen şaçmalığın ihanet ile eş değer olduğunu bilirlerdi.!!
Çözüm süreci...

Rüya gibi idi. Umut idi. Kimse ölmüyordu.

Bozan, Bitiren herkesin allah belasını versin diyeceğim ama bedduaya bile layık değilsiniz.
kimse ölmesin isteyenler, hala aynı temenniyle üzülüyorlardır.
"Çözüm sürecini chp yaptı" olabilir.
Ya da "abd dayatması bi projeydi" falan.
Çözüm süreci açılım derken derken oh silah zulası yaptı yine bölücü kürtler. Kürt oyu almak uğruna nice kardeşlerim ölüyor. Sizde hala şu a ka pe ye oy veriyorsunuz. Para uğruna. Dinde imanda falan gözünüz yok sizin çoğunuz yobaz. Neyse konu nereye geldi. Düşünme yetileri olsaydı çözüm sürecine destek vermezlerdi.
Bana başlarda olabilir gibi gelmişti aslında ama şuan bakıyorum olamazmış.
Ben değil onlar (bkz: kandırıldık).
Pek düşündükleri söylenemez. Tayyip'in ağzından bir şey çıkmasını bekliyorlardır sanırım konuşmak için.
Çözüm sürecini nasıl geri getirebiliriz diye düşünüyor olabilirler.
sosyal medyada bol bol fetoya sövup tayyip güzellemesi yapiyorlar.
gandırıldık diyerek zamanında oslo ve dolmabahçede sanki muhalefet görüşmüş gibi tavır takılıyorlar.
cevabı basit olan sorudur. muhtemelen galip ensarioğlu ile aynı şeyi düşünüyorlar. bu oportünist köylü kurnazı kitlenin her türlü pislik ve yalanlarına uyduracakları bir kılıf vardır.

görsel

(bkz: akp li omurgasızlığı)
Keşke en başa dönsek. Keşke Bunlar hiç yaşanmamış olsa da yeniden desteklesek...
hâlâ erdoğan'ın "çözüm süreci" adı altındaki kirli politikalarını destekleyen fanatiklerin varolduğunu görmek, insanın içini acıtıyor.
abdullah gül'ün tsk ile beraber, çözüm yolunda çizdiği rotayı, tamamen kendi çıkarları için silip atan erdoğan, onursuz ve tehlikeli bir ateşkes dönemi başlatmıştır. sonuçları bugün çok daha net anlaşılmaktadır. dağdaki teröristin evrilip, sehirlerde iç savaş çıkartan bir etkene dönmesinin tek sebebi, erdoğan'ın bu saçma sapan yürüttüğü süreçtir.
patlayan her bombanın, akan her damla kanın mesuliyeti bundadır.
süreci bitiren ve "çöpe attım" diyen de, haziran kasım arasında ülkeyi kendi yarattıkları terörle tehdit edenler de aynı insanlar. erdoğan ve tebası...
bu sürece, onca uyarıya rağmen destek verenlerin en azından utanması gerekir. elbette şu da var, hatadan utanacak karaktere sahip olan insan, kendini bu kadar, körü körüne bir lidere bağlamayacak kadar olgundur da.
çözüm süreci zaten akp nin seçim malzemesi olduğundan ben destek vermemiş, çökeceğini öngörmüştüm.

terör olaylarının akp nin kürt seçmenden oy kaybetmesi sonucu artması aslında çok şey anlatıyor. neden desteklenmemesi gerektiğini de anlatıyor.
Çözüm sürecine MHP hariç herkes destek verdi. Chp akp nin süreç politikalarını beğenmeyip kendileri daha modern ve insanı taslak ayarladıklarını söylediler. Lakin pkk nın şehirlere yerleşmesiyle herşey bitti.

Çözüm süreci yıllardır irdelenmiş ve haksızlıklar yapılmış, üzerinde oyun oynanmış bir kitleye haklarını verme girişimidır. O bölge yıllardır hem terör hemde Ohal baskısıyla travma yaşamıştır. Lâkin insanlık yaramamıstır.

Bu durumda en büyük kabahati; tek ırk, tek din, tek mezhep anlayışındakı sistem işlemiştir.
işler akp'nin planladığı gibi gitmeyince 'buz dolabına' alınan süreçtir.
pkk nın yetkililerinin "çözüm sürecinde silahlandık" propagandası ile gazladığı zavallı solcuları.

yahu bu kadar mı kendi beyninizle düşünme yetisinden uzaksınız?

bu kadar mı safsınız?

açıklamayı yapan adamlar terörist, hani şu ülkeyi bölmeye çalışanlardan.

siz sanıyor muydunuz ki çözüm süreci olmasa bu adamlar silahsız kalacaktı, cephanesiz kalacaktı.

kim bilir sizin bilmediğiniz ne güçler kuvvetler "hangi ülkeler" var adamları destekleyen.

hatta siz bile desteklemiş olabilirsiniz.

hükümet bir hamle yapmıştır, başka bir yol denemiştir ve başarısız olmuştur.

bunun haricindeki propagandalar ise sadece siz ve sizin gibi bölücü unsurları gaza getirecek söylemlerdir.
bilir sizin bilmediğiniz ne güçler kuvvetler "hangi ülkeler" var adamları destekleyen.
sadece bu lafına katılıyorum.akp sayesinde hiç bir şey bilemez olduk.

akp sayesinde bildiğimiz tek şey rüşvet nedir ? neden alınır?
-- hükümet bir hamle yapmıştır, başka bir yol denemiştir ve başarısız olmuştur. --

Sizin o 1 hamle dediğiniz bu ülkenin 5 yıl ve yüzlerce askerimizin canına mâl oldu. Bu ülke kimsenin deneme tahtası değil.
Yarın öbür gün yeniden açılım yapıyoruz deseler yine en büyük destek akplilerden gelecek. Koyunlar ya.
(bkz: entry nick)
şayet özüm süreci başlamadan temizlik operasyonu başlatılsaydı akp hükümeti soykırım yapıyor diye böğürecek başta ülkedeki vatan hainlerive dışarıdaki türkiye cumhuriyeti devleti düşmanları vardı. çözüm sürecini başlatarak bu şerefsizleri susturmuş olması da bir siyasi dehanın olduğunu bize kanıtlıyor seversiniz sevmezsiniz belkide gerçekten de kötü bir adamdır ama şunu kabul etmek gerek ki adam siyaseti biliyor ve yapıyor.
Bu sefer yanlış yaptılar göz göre göre adamların silah depolamalarına izin verdiler bunun sonucunda çok analar ağladı.
güncel Önemli Başlıklar