bugün

içinde bulunduğum insan grubudur.
bazı yerlerde çöp tenekesi namına bir şey olmadığının farkına varan insanlardır.
bilinçlidir. evinde de çöpleri yere atmıyordur. doğaya zarar vermemek için elinde, cebinde ya da çantasında çöp taşıyıp çöp kutusu bulduğunda bunları atacaktır. doğayı seviyorum demek isbat ister bu insanlar bunu isbatlıyor.
sonunda dayanamayıp belediyeye bir küfür savurup çöpü fırlatan insandır. öyle totoya böyle ponos.
Sırf belediyeyi protesto etmek için elinde 0.5 su şişesiyle 3 km yürüyen arkadaşım var. Bende yaparım bunu yürümek zorunda kalınca susamamak için.
çevresine saygılı temiz insandır.
Aynı zamanda kendisine saygısı olan insandır.
Bende elimde taşıyorum. Herkese tavsiye ederim. Çevre kirliliğine son verelim.
çöpü yere atamayan ve yerde çöp gördüğünde çoğunlukla alan insanlardır. nereden geldiği belli olmayan bir içgüdü ile o çöpü delicesine almak ve çöp kutusuna atmak istersiniz, bu insanlardansanız yere çöp attıktan bir iki adım sonra hafif bir vicdan azabıyla o çöpü tekrar alabilirsiniz.
(bkz: keremgo) -- bu konudaki inadım hiç geçmeyecek. elindeki çöpü fırlatıp atan, kalıbına baksan adam sanacağın insanlara inat çöp kutusu bulana kadar çöpümü taşımaktayımdır.
Alışınca çok zor olmuyor gerçekten bir deneyin hatta o çöpü zorlasalar yere atamıyorsunuz deneyin lütfen.
Sevin bu insanları. Üzmeyin.
Canga varya cikolata ondan her gun bi tane yerim. Neyse aldim yolda giderken usul usul yedim. Copu de elime aldim kivirdim falan neyse o danginlikla arka cebime koymusum. 3 gun orda kalmis hic unutmam.
ders kitaplarında yer verilmesi gereken insan modelidir. "bana 10 numara insanın resmini yapabilir misin?" sorusuna, cevap olabilecek insandır.
ben cantaya koyuyorum atacagim diye. genelde simit poseti oluyor, veya cikolata, biskuvi poseti. bir gun mouse'u sigdiracak yer kalmayinca, fark edip bosaltiyorum copleri. copculere de yuklenmemek lazim hep. adamlar senin benim igrendigimi topluyor
Çöp bulana kadar elinde taşır , çöp yoksa çantasına bi yere koyar evde atar , arabayla giderken camdan her türlü şey atan insanlardan uzak duran temiz insandır üşenmez.
Gün geçmiyor ki ekşi sözlükten bir başlık daha çalınmasın.
Çöpü bulamamışsa nasıl elinde taşıyor. Yoksa bu söyle birsey mi, mesela heryerde telefonunu ararsın sonra farkedersin ki telefon cebindeymiş.
Çevreye doğaya saygısı olan insandır.
Dünya yaşayacaksa onlar sayesindedir...
çevreci insandır çevresine saygı gösteren ve onu koruyan bireydir;siz her zaman çevreci olun arkadaşlar.
ilkokuldayken okula gidip gelirlen kardeşim ben ve arkadaşım en çok kim çöp toplayacak yarışı yapardık. okul yolunu temizlerdik. Lisede bir proje yapmaya karar verdim 20 ton atık topladım. Türkiyede genelge yayınlattım. Üniversitede şuanki projem plastik atıklar üzerine. Ha bir de başkalarının çocuklarına annelerinin öğretmediği yerlere attıkları çöplerin zararları hakkında bilgilendirme yapıyorum. Ha öyle seminer falan değil. Yolda yerd çöp atan çocuk hatta çocuğunun yanında tere çöp atan annelere. Yaşadığım şehirdeki bütün ilkokul ve liselere gidip bilgilendirmeler yaptım seminerler düzenledim fakat yanlış yapmışım ailelelere yapmak lazımmış biraz geç öğrendim. Neyse o çöpü elinde taşıyan , çöpe atan insanlar önemli insanlar. insanlığı geleceğini çevreyi toplumu beni seni onu düşünen insanlar. Bu insanların çoğalması dileğiyle.
kendileri ben oluyorum elimde ne varsa atamıyorum yere küçük bir çekirdek kabuğundan tutun da taşımakta zorlanacağım bir şeye kadar sonuçta hakkım değil yapmam günah da ayıp da bana yakışmaz ve insanlar benim attığımı görür de atarsa vebali bana.
Benimdir.
Doğayı, çevreyi,insanlığı düşünen, düşünceli seviyeli alnından öpülesi insanlardır. Unutmayın (bkz: karanlıktan şikayet edeceğine bir mum da sen yak)