bugün

Gençliğin iyice devrelerini yaktılar. rtük şunlara el atmasa gelecek nesillerde yüzde altmış aptallık ortaya çıkacak.
Gelecek nesiller yüzde 60 aptallaşacaksa bence bu iyi bir şey. Şu anda aptallık oranı en az yüzde seksen.
başta mantıklı olduğunu iddia eden önerme.

yumoş mafya gibi bir şey, ara ara sağda solda görüyorum. birileri bir adamdan intikam alırken yüzleşme sahnesinde oyun havası gibi bir şey oynuyordu. bir eleman hapisten çıkınca garip garip poz veriyordu.

yeni jenerasyon mafya oluşturma çabası mı nedir; lakaplar, konuşmalar dejenere ortaokul seviyesi.

not: mafyanın her türlüsüne karşıyız.
bilmem kaçıncı bölüme geldi, bu saatten sonra bırakta saçmalasın. sıradan diziye döneceği belliydi zaten. yamaç da Polat Alemdar gibi ölümsüz çıktı amk. bak arka sokaklara artık hep aynı sahneler hep aynı olaylar. bizim Türk dizileri tadında bırakmayı bilmiyor.
Biz gülüp geçiyoruz ancak bu kurgusal eserlerden ciddi ölçüde etkilenen bir ergen kitlesi var.
Bu insanlar gibi yaşamaya çalışıp maganda oluyorlar terörist oluyorlar. Amerikan filmlerinde oyuncular ellerine silah alır ülkelerini kurtarırlar, kanun ve adalet için savaşırlar. Bizim ülkedekiler mafya, maganda olur sokakta teröristlik yaparlar.
Ya gözünü seveyim senarist tamam bütün fikirlerini tükettin artık daha fazla zorlama. Genç osman falan mehter marşına geçiş yaptın mafyalıktan. Yakında konu bulamaz hilafet ilan edersin. Diriliş Ertuğrul gibi atlı adamlar çıkar ortaya
Tek bir bölümünü bile merak edip izlemedim.
(bkz: daha beter len) an itibariyle gözlemlediğim vaziyet.
kurtlar vadisi'nin erenli hikmetli cananlı bölümlerini bile izlerim bu diziyi izlemem aq.
Bir dakikasını bile izlemedim, ancak durumu tahmin edebiliyorum. Diziyi izleyen kitle belli, çoğunlukla "it kopuk" takımı. Yapımcılar da onlara oynuyor, Doğal olarak dizi de o yönde değişecektir.
Sadece ilk bölümünlerinden bir tanesine baktigimi hatirliyorum. Dizinin uzunlugu sebebiyle takip etmedim.

Bütün kahramanlar silah tüccarligi yapiyordu. Mahalle felan derken gerceklikten uzak, tuhaf bir hikayeye sahipti. Oyuncularin hakkini yiyemem, kadro fena degildi. Anlasilan o ki; daha da toplayacaklarina sacmalamaya baslamislar. 2 saatlik dizi mi olur lan? Adam tabi sacmalar.
Çatışmanın ortasında halay çekiyorlar
Davul zurna sesi geliyor.
Sanki düğündeler
Seyirciyle artık dalga geçiyorlar.

Beyin devreleri yanıyor şu an izleyen kardeşimin.
Yasak elma ne ya, pembe pembe. Sherlock aç izle.