Olay Çorum'da bir lisenin öğrenci yurdunda meydana geliyor.
Mesele Çorum veya başka bir yer olması değil. Mesele insanın bedeni üzerinde uygulanan bu vahşet. Hem de lise çağındaki öğrenciler tarafından. Maalesef akran zorbalığı denilen bir olay var. Bu illaki fiziksel olmak zorunda da değil aynı zamanda öğrencilerin birbirine uyguladıkları sözel şiddet de var.

Haber http://m.hurriyet.com.tr/...il-almaz-iskence-40748960
bullying olayının en aşırı örneklerinden biri. çorum'daki bir öğrenci yurdunda iki liseli şerefsiz it, kendilerinden yaşça küçük başka bir oda arkadaşlarının suratına sopayla vuruyorlardı. üçüncü piç de bu olanları kameraya çekiyordu. televizyonda görüntüleri gördüğüm o an, kapıdan içeri girip bu üç piçi bayıltana kadar kafalarını karyola demirlerine vurmak geldi içimden. işkence gören çocuğun gözüne isabet etmiş sopa. çocuğunun görüp göremeyeceğinden şüpheli bir anne var ortada. bunu yapanlar gelecekte en fazla nasıl bireyler olacaklar? bunlar çocuk değil piç kurusu. bu piç kurularının mimlenmesi lazım, ileride kimseyle evlenmelerine müsaade edilmemeli. bu piç kuruları baba olmamalı. acıma duygusu 17 yaşındayken tükenmiş üç tane hayvan oğlu hayvandan 27 yaşında ne hayır gelir ki? bu itler bu hale öğretmenlerin pasifize edilmesi yüzünden geldi. öğretmenlerin öğrenciye dayak atmasını tasvip etmiyorum; bu resmen çocuk istismarıdır zira. lakin kimse kusura bakmasın ben çocuk dövmeye karşıyım; vahşi hayvan terbiyeciliğine değil. biz öğretmenleri öğrenci karşısında öyle bir pasifize ettik ki artık çocuklar çocukları istismar etmeye başladı. eskiden öğretmenlerimiz bizleri evire çevire dövmezdi. ama kulağımızı çektikleri zaman da hiçbirimiz gidip anamıza babamıza öğretmenimizi şikayet etmezdik. öğretmen öğrencisinin avucuna cetvelle vurdu, kara tahta önünde tek ayak üstünde bekletti, kulağını çekti, tebeşir fırlattı diye veli tarafından darp edilmezdi. ama hiçbir öğrenci de başka bir arkadaşına daha çelimsiz, küçük ya da sessiz diye sopayla dalamıyordu. bizler hiçbir şeyin ayarını bilmiyoruz maalesef. öğretmenin ağırlığı elinden tamamen alınırken öğrenci çok şımartıldı son on senede.
Ulan böyle bir şey yapılıyorsa o çocukta kendini niye eziyor. Valla ben olsam paso burnuna çalışırım ya da boynuna yumruk falan atar orada bayıltırım. Bir kişi de bir kişidir. Pısırık olmanın kimseye faydası yoktur.
çorum da bulunmak zaten öğrenciler için işkence bi de niye yurtta işkence yapıyorsunuz aqduklarım
bu tip işe yaramaz bireyleri toplumdan ve ülkenin gen havuzundan temizlemenin yolu çok basittir.

idam et kurtul.

17 yaşında piç olan 77 yaşında da piç olacaktır. bunun ötesi berisi yok.
Hiç kızmayın. Çocuklar büyüklerinden ne görüyorsa onu uyguluyorlar. Haklının değil güçlünün üste çıktığı; karşı çıkanların ezildiği bir dönemde tabi böyle tipler yetişecek. Bu çocukların hayallerinde belki Cumhurbaşkanı olmak falan da vardır.
düşünün ben bu puştların olduğu yerde yaşamaya çalışıyorum. çorum olması beni hiç şaşırtmadı.