bugün

cevabı ya koltuk arkasıdır yada yatak altıdır olan sorun
terlikle beraber çarpık ilişkiye girmektedirler.
(bkz: terliğin tekini bulamamak)
sabah okula gitmeden önce yaşadığım sorundur kendileri. alarmın sesiyle küfredilerek uyanılır. ilk hamle olarak çekmeceye uzanılır. ama bir de bakmışsınız ki çorabın teki yok. agresiflik tavan yapar ve bütün gün boyunca etkisi sürer.
(bkz: sürekli kaybolan çorap ve eldiven teki)
sabah işe gitmeden önce servise geç kalmanıza sebep olacak durumdur. çorabın teki elinizdedir ve diğeri kayıplara karışmıştır. ne olduğu meçhuldur.
- çorabın teki hala bende ve kokuyor. fazla uzaklaşmış olamaz.
çoraplar yaşayan organizmalardır aslında. bu doğanın bir dönüşümü sonucunda gerçekleşen bir olaydır. şimdi şöyle oluyor. özellikle erkek çorapları denilen tür ayakkabı denilen başka bir yaşayan organizma ile bağlantı içerisindedir. ve ayakkabı ayak çorap üçlemesinin en önemli ve bağdaştırıcı parçası olan çoraplar uzun süre temizlenmeme sonucunda -ki bu durum genelde çorap burnuna götürülmek kaydı ile koku tesbiti sonrasında ortaya çıkan bir durumdur- çorap uzun süre sonra artık mikropların yuvası haline gelir ve bu mikro organizmalar çorabın yönetimini ele geçirmek kaydi ile çorapların teklerinin kaybolmasına neden olur. hatta biraz iyi bir çocuk olunursa eğer çorabın bir tekinin diğerine -laan oluum bu şey çok iğrenç kokuyor kaçalım. dedikleri bile duyulabilir.
özellikle çamaşırlar, yıkandıktan sonra pervasız bir şekilde dolaba atıldığından mütevellid, çorabınızın birini bulup diğer çiftini bulamama sorunudur.

bekar kesimin kanayan yarasıdır.
kimse anneler gibi çorap çiftlerinizi birleştirivermez çünkü sizin için.
kütahyali tasarim insanlarinin müthiş buluşuyla sona erecek sorunsalı, kaybolan çorak teklerine son!
+ anneee çorabımın öteki nerde?
- ...
+ anneeee!
- nerde bıraktıysan orda be!
+ offff

hemen hemen herkesin başına gelmiş bir diyalog.
o çorabı ya anne bulur ya misafir varken siz bulursunuz.
çorapların makineye atılıp kurutulduktan sonra esrarengiz biçimde tek kalmalarıdır.sonraki yıkamalarda kayıp tek ortaya çıkarken farklı bi tek kayboldur. döngü devam eder...
koybolan çoraplarıma burdan iki çift lafım olucaktır efendim.

diğer eşiniz benim elimde oğlum eğer 3 gun içinde ortaya çıkmazsanız toplu şekilde hepsini yakacağım.
yaşlandırma tekniği ile bulunması hiç de zor değildir.

http://m.friendfeed-media...8a1b43852dcc7a1eb67fb19e1
http://galeri.uludagsozlu...ma-tekni%C4%9Fi_70078.jpg
Her sabah yaşadığım olay. Biri kanepe yanında diğeri dolap içinde , veya biri ayağımda diğeri kapı arkasında. Bu çoraplar niye böyle sözlük.
ayaklanıp gittiği ve hiç dönmediği görülmüştür. nasıl bir varlıksa.
Üşenilip farklı bir çorap giymeyle sonuçlanır. Dışarı çıkılır, zaman geçer ve durum unutulur. Aksi gibi bir başka haneye girilir, orada farkedilir. Alaylara maruz kalmadan türlü şebekliklerle kıvırılmaya çalışılan akılsız başın cezasını ayaklar çekerin farklı bir versiyonudur.
annne çorabımın teki yok
sana o kadar diyorum onu öyle atma diye
anne bi gel bak
nereye koyduysan ordadır
işte bilsem nereye koyduğumu
( anne ısrarlardan sonra gelir ve çorabın diğer tekini saniyede bulur. sen de onu o an ilah gibi görürsün).
tekir bekir* çorap ekolüne sürükler.
Dün bunun yüzünden işe geç kaldım. Trafikte az daha kaza yapıyordum, bugün iş çıkışı Flo ya gidip bir modelden 30 tane aldım. 30 çift. 60 tek çorap eder.
Eve gelince olan çoraplarımı ayırdım, yenilerini hepsini açtım.

Artık gönül rahatlığıyla kaybolabilirsiniz amk çorapları.
" yarın avrat da seni kaybeder " dedirten vaka.