bugün

Bir şekilde hayatınızın bir alanına giren insan evladının size sizin kadar değer vermemiş olması hali.

sadece aşkta olmaz.
idol olarak gördüğünüz biri; öyle bir hareket yapar ki; değil önemsenmek, size duyulan nefreti hissedersiniz.
(bkz: çocukluk travmaları)
Sen beni önemsiyordun, ama ben böyle şeylere alışık değildim. Kusura bakma.

diyerek gitmek.
karşı tarafın siz karşı yapmış olduğu çok büyük hakarettir. türkçesi siklenmemek.
yeni yapımlara yelken olacak bir yıkım olayıdır.
aslında daha iyi olanıdır.
eğer o kişi sizi üzmeseydi büyük ihtimalle ona benzemeye çalışacaktınız.
o sizi yarı yolda bırakınca ondan esintiler sizde yine sırıtacak. ama ona benzemek istemeyeceğiniz için orijinal bir karakter sergileyeceksiniz.
ne kadar ilk başta canınızı yaksa da sonunda siz kazanırsınız. handikaplı oynayın buna. eminim diyorum.
(bkz: siklenmemek) acı ve bir o kadar gerçek durumdur. Yazıktır etmeyin. Ne bu ego. Sen de insansın mübarek.
yaşanabilecek en kötü hayal kırıklıklarından biridir.
-sen git, arkadaşın gelsin...
kandırılmış gibi hissettirir.
hayal kırıklığıdır. "umursamayacağım" demene rağmen umursarsın. ama hak etmiyor o arkadaşlığını. emin ol.
Paranoyak zihnimin hep düşündüğü sual. "Acaba beni siklemiyo mu lan gercekte , çok mu değer veriyorum ben acaba?" Tarzı. Sanırım küçükken biri beni fena siklemedi ve travma yaşadım ama hatırlamıyorum da. Bilemiyorum.
insanın canının en çok yandığı anlardan biridir belki de..
(bkz: story of my life)
Çok fazla üzerinde durulmaması gereken durum,zamanla siz de daha az önemsemeye başlarsınız ve en sonunda siktir etmekle son bulan eylem.
insana bi anda hayatı zindan eden durum. Koca bi boşluğa düşürür. Kolay atlatılacak bi durum değildir ne mutlu atlatabilene.
karşındaki fedakar insanı görmeyen vefasız insan davranışıdır. değerinizi yokluğunuzda anlar.(mı acaba)
onun için her şeyi yapabilecekken hayal kırıklığı yaşamış olunur, ve bunun üstesinden gelinmez, senin için çok değerli olan bir insanı kaybetmene yol açar hatta kaybetmişsindir yada hiç kazanmamış sındır .
çokta üzülecek bir durum değidir. çünkü ilk olmayacaktır. bizim millet kendine değer verildikçe bunu bir lütuf olarak görmezde, kalkar ''ulan bu zaten benim hakkımdı'' diye kendi götünü iyice kaldırıp oraya buraya sığdıramaz. işte bu yüzdendir ki üzülecek bir durum değildir. ama yılmadan değer vermeli,önemsemeli muhakkak bir değer bilen çıkacaktır.
aslında önemsediğini gösterir.
işte buna aşk derler..
farkettiğiniz an göte geldiğiniz andır. adamı dumura uğratır. nice yiğitler bu şekilde yemeden içmeden kesilerek öbür aleme göç etmişlerdir.
(bkz: en büyük hayal kırıklığı)
baktın seni önemsemiyor sende önemsememeye başlayacaksın.
önemsememeyi önemsemek...
siklenmemek olarak tabir ettiğimiz acı olay, yıllar geçse de akıldan çıkmayan an.

13-14 yaşlarımda bir bayramda memleketteyiz. bir akrabamızın oğlu var benden beş altı yaş büyük. ortam bilen muhabbetçi bi abi. sevdiğimiz saydığımız bu abinin mağazası vardı. erdinç abi nerde diye sordum annesine dükkanda dedi, çalışıyo bayramda da. üşenmedim kalktım evden çarşıya yollandım sırf erdinç abiyi görmek bi iki muhabbet etmek için. dükkandan içeri girdim (boş boş oturuyor),

- abi naber yaa bayramın mübarek olsun.

+ oo saol yiğenim seninde.

bi onbeş saniye ööyle durduk..yüzüme baktı,

+ oldu tamam.. görüşürüz yiğenim.

haydaaaaa. bildiğin yol verdi adam bana amınagoyim. siklenmemeyle ilk tanışmam oldu.
o gün bugündür ne zaman görsem (memlekette bayramlarda) yolumu değitiririm. en baba yaptığımız sohbet naber iyimisin? daha fazla öteye geçmez.

o farkında bile değil meselenin belki ama ben unutmam hafız, koydum götüne.
kırılırsınız ona mı kendinize mi bilmezsiniz ama...galiba ona verdiğiniz değer için kendinize kırılırsınız...