bugün

havaların ısınması ile birlikte, sıkça dudaklardan dökülmeye başlayan tespit cümlesidir.
(bkz: sıcaktan başın ağrıması)
günün belirli saatlerinde ya sesli yada sessiz olarak verilen tepki.
tatile gidemeyen insanların dilinden düşmeyen laf
bıktıran lakırtı.ulan ipne söyleyince hava serinliyormu bıktım bu kısır döngülerden diye düşündüren laf.
(bkz: bi sus)
+ alo meteoroloji mi?
- evet buyrun?
+ allah sizin belanızı versin !!
- noluyo ya?
+ ne lan bu sıcaklar ha?
- ne alakası var kardeşim ölçüyoruz biz
+ kaç derece şimdi?
- 38
+ hah! allah belanızı versin.

(bkz: yiğit özgür)
dün akşam itibarı ile, hava kavurucu sıcak olmasına rağmen titreyerek üşümeye başladım. titremekten dişlerim birbirine vurmaya başladı ve yorganın altına girerek 5-6 saat boyunca uyudum, kalktığımda su gibi terlemişim ve üzerimi çıkardıktan sonra kaynar suyla duş aldım birazdaha iyi olduğumu hissettim ve üzerimi giyindim saat * açık bir tekel bayii bulup 2 tane bira aldım ve parkta içtikten sonra saat * da evime geldim ve yattım uyudum.
(bkz: bomba gibiyim)
sıcaktan spor ayakkabı cırt cırtı gibi yapış yapış olan bünyenin isyana bağlamasıdır.
dağda, daşta 45 kg tesisatla operasyon yapan askerlerimize allah kolaylık versin.
küresel ısınma ve yurdum insanının yüz yüze gelmesi sonu irticalen çıkıveren serzeniş, usanç.
(bkz: lan mı canın sağolsun)
(bkz: inci was here)
saat 10 oldu hala çok sıcak olm diyerek arttırdığım pot.
"sen ne diyon lağğ! yanıyooz yanıyooz..." şeklinde cevap verilebilen cümle.
Sıcaktan yakınma cümlesidir. Yakınılmayacak gibi değil ki eridik lan eridik ! 40'ları gördük yine hadi hayırlısı.
ya arkadaş hepimiz mi antalya'dayız ne bu ya yoğunlaştım resmen,yağmur olup Adriana Lima'nın memleketine düşmek istiyorum.En azından yananı görür allah orda,gider ayak görür inşallah.
'' ölüyorum oğlum'' diye devam ettirilebilir. istanbul'daysan eğer ''nefes alamıyorum.'' u da ekleyebilirsin.
öncelikle bu söz öbeğini söyleyen her 10, 100, 1000 ve 1 milyonuncu kişiye bir ödül vermiyorlar. bunu bir bilelim. geçen gün bir köşede oturmuşum vücut ısım gayet stabil ve terlemiyorum. hayatımdaki en mutlu anlardan biri olabilir. adam dışardan geliyor ilk söylediği şey öff çok sıcak. evet sıcak, o yüzden kış uykusuna yatmış ayılar misali kalp atışlarımı damarlarımdaki kanın dolaşmasıyla oluşan sürtünme kuvvetinin yarattığı ısıyı bile en az indirmesi için azaltmışken sen bunu dememelisin arkadaşım. gel yanıma otur soluklan biraz aynı stabil duruma geç sen de rahatla. hem konuşup sana cevap verinde çene kaslarım ısınıyor, konuşmayalım hiç. zaten biliyoruz çok sıcak olduğunu. değil mi? kafanı da sallama. otur öyle. tamam sakinim.
antalya'da 'çok sıcak çok nemli lan ' şeklinde kurulacak olan cümledir.
her yıl yazı yaşayan birçok insanın sanki kutup ayısıymış gibi homurdanması ironik, oysa kışında gayet mutsuz olunabilir.
şu an hönkürdüğüm cümle.
Şu ara herkesin dilinde olan cumle. Evliler bile ayrı yatiyor.
Insan durup dururken yapış yapış olur mu be..
Kuvette uyuma fikri bi akla yatıyor bu aralar.
Yanıyoruz ah her dolunaya bir de Sabah.
40° derece.