bugün

kişiye göre değişebilecek bir durum, ama genellikle çok mutsuz edeceği de kesindir.
içinde kalması daha sıkıntılı bir durumdur bir şekilde bunu karşı tarafa belli etmek gereklidir.
(bkz: seviyordum söyleyemedim)
takıntı haline gelmemesi için bir an evvel söylenmelidir yoksa ömrünüz hayallerle geçer.
sonra pişman olunur. söylesen ne kaybedersin ki, ama bunu o anda pekte takmıyor insan.

(#2730833))
kesintisiz olmasada varolan muhabbetin, karşılıksız kalmasından korkan, korkuyla yaşayan aşık halidir. hakiki sevgi karşılıksız vermeyi gerektirir tüm benliğiyle. söz dile gelmeden de söylenir aslında, anlayana..
yaptığım aptallıkların en büyüğü.
söleseydim, o da beni seviyorsa çıkardık. sonra ayrılsak bile "ben elimden geleni yaptım, olmadı" diyebilcektim, unutucaktım.
söleseydim, beni sevmediğini söyleseydi "vay öküz" deyip unutucaktım.
şimdi ondan kilometrelerce uzaktayım, bir daha o şehre dönebilecek miyim belli değil. fakat onu son görüşümün üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala unutamıyorum. unuttum sansam bile her gördüğümü ona benzeterek unutamadığımı anlıyorum. içimde çok fena ukte kaldı.
bir daha öyle aşık olursam, kesin sölerim.
ah ne sinir bozucu şeydir o. sürekli karşı tarafta sevgi belirtileri aranır. Her yaptığı hareketin altından bir şey aranır.
sevgiye ve sevmeye nasıl bakıldığına göre değişecek olan durumdur.
şayet sevmek denilen çıkarsızca, karşılık beklemeden sevmekse sorun yoktur. fakat tam tersi ise söylenmesi durumunda kurulabilecek herhangi bir ilişkiden de hayır geleceğini düşünmemekteyim.
(bkz: abi seviyorsan git konuş bence)
bir numaralı durup dururken dalgınlaşma ve konuşurken saçmalama nedeni, elalemin "aşık mısın?" soruların muhatap olup kıvıramamaktan da dile düşme nedeni.
(bkz: sonum kötüye varacak)
bana koyandır mesela.
ama ne bileyim sana koymayabilir, ona koymayabilir.
ben böyleyim biraz, seni seviyorum ibne deyip bir tokat çakmak isterim.
ama ne oluyor, söyleyemiyorum.
aman ne hoş.
o zaman sevmenin ne anlamı kalır ki diye düşündürür.
babamı çok seviyorum her zaman şakalaşırım espri yaparım güler eğleniriz ama bir kere bile diyemedim onu sevdiğimi.biliyordur diye umuyorum...
Çok sevmeyi bilmemektir.
istenilen davranışı karşı taraftan görememe korkusundan kaynaklanır. buna da sevgi değil, alışveriş denir.
götü kalkmasın diye susulur.
(bkz: Ezginin Günlüğü - Rüya)

http://www.youtube.com/watch?v=zQyiTcVQ9LM
Özgüven eksikliği durumudur. Aslında gereksiz bir durumdur kasmaya gerek olmamasına rağmen kişinin rededilme korkusuyla karşı cinsten uzak durmayı tercih etme durumudur. Tavsiye edilmez duygular zamanında ve yerinde söylenirse güzeldir.
konuşuyorsan git sev bence. sevipte söyleyememek nedir ya? o kadar cesur değilsen sevmeye de cesaretlenme.
(bkz: cesaretin var mı aşka).
eger o arkadasin olmaya baslamis biriyse daha zordur. bari arkadas kalabileyim diyip susarsin. bakislariyla gulusuyle daha da mahvolursun. soyleyemezsin durumudur.
zordur. çünkü söylediğinde hakc edip hak etmediğinden emin olamazsın.
kakanı tutmak gibidir. **
seven eğer bir kızsa çok kötü.ahirete kadar söyleyemez. damga damga üstüne yer valla.ama erkekse bi çeşit leyla ile mecnun hikayesi tadında maceralara yelken açar.
biz söyledik de ne oldu amk, aklı olan söylemesin. takıntı olur altından kalkamazsınız. kendiliğinden olmuyorsa olmaz zaten o amk.
güncel Önemli Başlıklar