bugün

ne idüğü belirsiz lisedir. ticaret desen değil, turizm-otelcilik desen değildir. hobisine derse gelir burada okuyanlar. haklarını yememek lazım, buradan çıkan çocukların nadiren iş-güç sahibi olduğu da görülmüştür. bravo onlara. ülkeyi kurtarabilirler.
bulundukları yerde genelde çöplük olarak anılırlar. mezun olacağım lisedir.
çabuk virüs kapar.
nerde o eski çpl'ler. *
yeni adı metem olmuştur. mesleki teknik eğitim merkezi.
Bursa iznik ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çok Programlı Lise öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çok Programlı Lise resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çok Programlı Lise SBS taban puanları, Çok Programlı Lise öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çok Programlı Lise öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ÇOK PROGRAMLI LiSE
Adresi: KILIÇASLAN CD. NO:176 iZNiK
Telefon Numarası: 2247571246
Faks Numarası: 2247572237.
yaklaşık 4.5 aydır böyle bir lisede görev yapan ücretli öğretmen olarak diyebilirim ki, öğrencilerinin tek derdi sevgili bulmaktır. boşuna devletin yatırım yaptığı liselerdir. şöyle ki, bilgisayar bölümü son sınıftaki öğrenciye "bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği" düşünüyor musun dediğinizde, "hocam o ne ki" diye bir cevap alabilirsiniz. öğretmenlerin en az yarısı ücretlidir, bilgisayar dersine köyden iki yıllık bilgisayar bölümü mezunu öğretmenlikten bihaber biri girer. 2+2 işletme mezunu bir adam gelir hem edebiyata hem biyolojiye girer. fen şubesinde biyoloji dersi yoktur falan. işte böyle garip bir yer çpl...
ön yıkama yıkama durulama sıkma olarak 3 bölümü vardır
(bkz: iğrenç espriler)
edit: yenilerinde pamuklu gibisinden programlarda varmış
cpl kısaltılmışıdır. Bu liselerde genel lise, ticaret meslek lisesi, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesinde bulunan bölümler açılır. şu an belli öğrenci sayısının altında olanlar kapatılıyor.