bugün

herkese de bunu der dana yapılı.

kızlar da genellikle salak olduğu için "vay be, şöyle süper bi herifi yeniden aşık eden ben olmalıyım" diyerek amı bırakır çekyatın üzerinde.

iyi ki böyle saf kadınlar var. yoksa aç kalırdık ciddi ciddi.
(bkz: kolera günlerinde aşk)
Sana da aşık olmayacağım yani demeye çalışan erkektir.
bir kızın ilk aşkı, bir erkeğin son aşkı olunmalıdır masalından cesaretle hareket eden kandırıkçı.

üç günlük ömür biçilen cinstir.
(bkz: aşkın gerçek yüzünün anlaşıldığı ilk aşk)
Yalan söylüyor olabilir. Ama yine de hakkında çok atıp tutmayalım bence.
benimdir. o da kıza değil memelerine aşık olmuştum. tabi yıl 2016, hızlıyız.
(bkz: kolera günlerinde aşk) *
Aynısı kızlar içinde geçerli o zaman diyeceğim başlık.
2 kere aşık oldum Yeni birine aşık olmadan eskisini unutamıyorum yapı meselesi.
Nefret ettiğim erkek tipidir.
Benim galiba bu.
Birkaç uzun süreli ilişkim oldu. Belki daha fazla sevdiğim insanlar da olmuştur. Ama ilk aşık olduğum gibi aşık olmadım hiçbir zaman. Öyle heyecanlanmadım, öyle mutlu olmadım ya da bittikten sonra öyle depresyona girip, aylarca kahır çekmedim. Bir kere oluyor Yani o. Sigarayı ilk içişinizde içiniz dışınıza çıkacakmış gibi. Sonraki içişleriniz bir daha asla o iç kalkması olayını yaşatmıyor. Bu da böyle bir şey.
Sevginin, heyecanın, mutluluğun; bitmesine doğru üzüntünün ve çaresizliğin, bittikten sonra depresyonun ve kahır çekmenin aynısını bir daha asla yaşamıyor insan. Daha kontrollüsün, daha gözün açık, her şeye daha fazla olağan gözle bakıyorsun. Birisiyle severek başlayıp yıllarca birlikte olsan bile olmuyorsa olmadığını kabul edip, önüne bakıyorsun. Arada oldurmaya çalışma çabaların oluyor ama eskisi gibi hayat memat meselesi, vazgeçilmez olarak bakmıyorsun tabi olaya. Zamanla da bitiyor gidiyor.
Ben hayatımın farklı dönemlerinde birden fazla kez aşık oldum ama şöyle kallavi şekilde evet bir kez aşık oldum. Ondan başka her şeye 3 maymunu oynayacak kadar... belki de her şey yaşın biraz küçük olması nedeniyle daha saf yaklaştığım içindir, geçmişle yaşamadığım için bunu sorgulama gereğini hiç duymadım. Ama her şey bittikten, ilk aşkın yarattığı o travmayı atlattıktan sonra da karşıma kim gelirse gelsin, ne yaşanırsa yaşansın, günün sonunda ayrılık varsa hep önüme bakmayı öğrendim. Ortada yaşanacak bir hayat var ve kendine sürekli 'devam et' demelisin. Bunu dediğinde başlıkta tarif edilen gibi bir erkek oluyorsun galiba.