bugün

boş konuşan, gelişimini tamamlamamış, sürekli istekde bulunan kızdır.
böyle kızlar yan masada falan oturunca pek sorun olmuyor , başkasının kafasını ütülerken sen istersen bir kaç dakika mola alabilirsin ama karşında oturuyorsa y'rra yedin birader yapacağın bir şey yok kaçışın da yok bir kaç küçük tuvalet molasıyla oh be dersin gerisi sende dır dır dır . . .
-hülya mıydı o? yok yok yok kübra ya o ne demiş ne yapmış nerede doğmuş kimmiş kim değilmiş . . .
+hadi s'ktirip gidelim artık buradan .
ters önermesinin de mevcut olduğu teorik olarak var olan ama daha ispatlanamamış olduğundan, kız kelimesinin demirbaş sıfatıdır.
sevgilisine asla huzur vermeyecek kızdır. zira kadınlar komplike varlıklardır, kurdukları masumane bir cümlenin altında bile laf sokabilirler. Bunun aşırı konuşan bir kızdaki oranını düşünemiyorum, aklım almıyor. Sevgili hemcinsime ve benzeri geveze kızlara önerim lütfen susun ve bir an önce düz mantığa geçiş yapın diye de öneride bulunmak isterim. Yararlarına...
genelde sıcak kanlı, sempatik olurlar. fakat bir zamandan sonra bıkkınlık verebilir.
ağzı boş kalmış olan kızdır.

böyle de hayvanım.
sevgiliyse ve seviliyorsa yanında asla canınız sıkılmaz.o anlatır siz gözünün içine baka baka dinlersiniz.zaten segiliniz olduğu için herşeyini paylaşıyordur.arada lafı ağzınıza tıkar ama kızamassınız genelde.bazen dayanamaz patlarsınız lafı ağzıma tıkma diye sonra niye kızdım ki şimdi olursunuz.
otobüs, dolmuş, metro, troloybüs gibi toplu taşıma araçlarında sıklıkla karşılaşılabilecek kızlardandır bunlar. size bütün yolu zehir ederler, yürüseniz ayaklarınız ağrır, bunların olduğu araçlarda ise başınız. kurtuluşunuz yok, illa ki birkaç adet mevcutturlar.
okul arkadaşıysa bir süre sonra baş öne eğilir, gözler kapatılır, esnenir falan. bütün bunlara rağmen hala yeni yeni konular açmaya çalışıyorsa içten küfürler edilir, ama mecburen dinlenir. aksini yaparım diyen zaten saygısız, görgüsüz bir adamdır yani.
eve gidildiğinde size kalan tecavüze uğramış bir beyindir.
kimse ağzı doluyken konuşamaz. o yüzden ağzına bir şey sokulası kızdır.
kız dediğin çok konuşur efendim.. bu böyledir... az konuşanı ya yeni tanışılan, samimi olunmayanı ya da sizden zerre kadar hoşlanmayanı olabilir o kadar.
Şu hayatta en illet ettiğim kız tipidir.
45 dakika telefonda konuşup 2 cümle kurabilmişsinizdir. Karşınızdaki hanım abla sürekli derdini anlatır. Terbiyesizlik olmasın diye kapamazsınız, Hıhı diye diye uykunuz gelir amk.
Ağzını boş bırakmamanız gerekir.
sevseniz de sevmeseniz de benimdir. ayrıca ben de sizi sevmiyorum suskunlar. meh.
Çok yalan söyler. Hadi yalan de.
ne konuştuğuna göre değişebilir. bazısı tek kelime etse itici gelebiliyor bazısı sussun istemiyorsun.
çocukluk arkadaşım. nefes almadan zabahın yedisinde nasıl konuşuyor hayret ediyorum. sayesinde en iyi dinleyici ödülünğü alabilirim. çünkü her ne kadar ilgisizsem bile dikkatle dinlerim. ne kötü, onun beni salladığı yok.

zaten çok konuşanın en kötü yanı, dinlemezler.

2 sene sonra gelen edit: baya bi duruldu bu yıl o arkadas. şimdi sadece işi düştükçe konuşuyor. hiç durmadan konuşmasını özlemiyorum değil. beni sallamasın ama yine anlatıp dursa keşke.
itici mi duruyor çekici mi onu bilemem de sessizlestigi an çevresindeki insanlar haciya hocaya doktora götürme önerileri veriyor, yokluğunu hissediyorsunuz.

Şikayetçi olmayın bence sus pus oturup "konu aç da konuşalım yeaaa" diyen tiplerden zevk alıyorsanız o da ayrı konu.
Sustuğum zaman sevgilim konussana kız niye susuyosun ya da canın mı sıkkın senin der.eğer tartışma esnasında konusuyorsam tamam canım haklısın sen haklısın tamam der ve susturur. Zor bir durum.
Ne konuştuğuna göre değişir.
(bkz: melek subaşı)
Sabır taşıdır.
Mantıklı konuşuyorsa dinlenir.
Normaldir, esas aksi bir durum varsa endişelenmek gerekir.

Ciddiyim.
(bkz: gerizekalılık alametleri)
Kafa ütülemeye sever. Evet.
güncel Önemli Başlıklar