bugün

bir soru cümlesi. cevabını vermemiz farzdan daha üstündür:

hani oluyordu. karanlık gecelerde, zihnim, yüreğim, kalbim ve bedenimi aynı doğrultuya getirip de insanlık için çabaladığımda, ellerimde kan, gözlerimde kan, bileklerimde kan ve ruhumda kan ile insanlığın meydanına çıktığımda hayata başlama vuruşunu yapan neredeydi?
tahtındaki, umursadı mı beni? bu benim başarısızlığım mı peki? insanların, insan olduğunu sananların, sizlerin hiç mi suçu yok? hiç mi kusuru yok birilerinin?
filozofların, kişisel gelişim kitabı yazan aptalların, hayatı tospembe gösteren yazarların, şairlerin, şarkıcıların, yönetmenlerin hiç mi suçu yok peki?
hayatım bu noktaya geldiyse, tüm insanlık midemi bulandırır olmuşsa artık, evren ve tanrı yüzüne kusulacak bir olgu olmuşsa artık, bu suç benim mi? bu suçun hepsi benim mi?

hani oluyordu ya, bir şeyi çok isteyince? başarmanın yarı istemekti hani? neredeeeeee? ortaya çıkın yalancılar! y.avşaklar! p.ezevenkler! bedenini ve ruhunu üç kuruşa satan o.rospular!
seni seviyorum deyip terkedenler! sen iyi bir insansın diyen kahpeler! sen, her şeyin en güzeline layıksın diyen g.ötler! ortaya çıkın şimdi! muhatap olun benimle! dindirmeye çalışın öfkemi. karanlık gecelerime ışık, önümü göremediğim yollarıma ışık, güneşim olacak o şeyi verin bana! seçin içinizden. seçin ve verin!

yoksa, çiğnemeden yutacağım hepinizi! öyle bir bağıracağım ki, sağır olacak tanrı! tohumlar bırakacağım her bedene! orgazm olacağım yazarak!
verin bana! hakkım olanı verin! dev aynasında değil, gördüğünüz bu siluet! dev aynasında değilim! aynalara kendimi geçireli çok oldu!
verin bana. isterseniz o muhteşem varlığı. isterseniz tanrı'yı. sonrasında, siz verdiğinizde bana tanrı'yı, ne yapacağıma ben karar vereceğim!
deneyimlerimden çok isteyince çoğu zaman olmadığını artık istemeyi bıraktığınız zaman istediğinizin olduğunu gördüğüm; isyanım.
demek ki hayrına değilmiş diye cevabı kıvırılabilecek soru.
bazen ne yaparsan yap olmuyor gerçeğidir. kızsansa, üzülsende, çabalasanda, bağırsanda, ağlasanda, zırlasanda, yırtınsanda, atlasanda, zıplasanda, amuda kalkıp maymun olsanda olmuyor..olmuyor..**
(bkz: 41 kere söyleyince oluyordu hani).
çocukken beynimize yerleştirilen "bir şeyi çok isteren gerçek olur." cümlesinin çocukluk evresinden çıkıldıktan sonra bir işe yaramadığını öğrenen bünyenin sarf ettiği sözler.
(bkz: the secret)
çok isteyince oluyordu hani
söyle nerdesin hiç gelmeyen.

feridun düzağaç'ın yalan şarkısında geçen cümle. sitem ihtiva eder.
nah oluyor.
(bkz: istemek yetmedi)*
-çok isteyince oluyordu hani
-olmadı mı? ....lan o mermer nasıl saplandı?
-abijim hani oluyordu sen ondan haber ver!
-devam et delemedin ama belki hazmedersin. *
muhatabının olmadığı bilinen, cevap beklenmeyen bir soru.

masalların, mitlerin, dinlerin sonu.

algı düzeyinin -nihayet- gerçekliği yakalaması.

büyümek.
"söyle nerdesin hiç gelmeyen?" şeklinde devam eden fd şarkısı. bir çocuk saflığıyla inanmışlığı, kırılmışlığı anlatan en temiz cümle.
(bkz: çok isteyince oluyordu hani)
içinde sitem barındıran cumledir.
çok isteyince oluyor derler kulliyen yalan valla.
züğürt tesellisidir. yinede, başarmanın olmazsa olmazıdır. isteyin anacım. vermeyenin iki yüzü kara.
feridun düzağaç'ın yalan adlı şarkısında geçen, sitemkar aşık sözü.
the secret kitabının yalandan ibaret olduğunun anlaşıldığı an söylenen cümle.
azmin zaferine inandırılmaya çalışılmış fakat herzamanki gibi hüsrana uğrayan kişinin hayata, dünyaya, alınyazısına haykırışıdır.
demir demirkanın istemek yetmedi şarkısı tam bu başlığa göre yazılmış bir şarkıdır.
bazen insanın canını çok yakabilen cümledir. ister çok etkileyici bir şekilde olsun, isterse de çok ufak bir olay üzerinde olsun "çok istemek" eylemi gerçekleştiğinde ve sözkonusu istenen şey olmadığında insanın içi çok değişik yanar. bir değişik acıdır bu...
kişinin istediği olmayınca verdiği tepkidir. halbuki herkes bilmektedir ki bir şey olayacaksa, ne kadar istese de çabalasa da ona ulaşamaz.
(bkz: yine mi olmadı)
haklı bir sorudur ve hesap sormadır. ben çok istedim, olmadı...
(bkz: senin secret gibi ta gelmişini geçmişini)
güncel Önemli Başlıklar