bugün

iyi olan vasıftır

eksileyenlerin sanırım babalarının sabancı ve koş olduğu vasıftır. Ben iyi yapmasamda yapana hakkını vermem gereken vasıftır.

Büyük marifet olandır ve üzülünmemesi gerekendir. Aynı kişinin başka vasıfları da olabilmektedir, mesela "ben güzel dağ tırmanır, iyi hasta tedavi eder, iyi yemek yapar, sevgilimle iyi vakit geçiririm. iyi siyaset konuşur iyi futbol oynarım" demek olanaklı olmakla beraber yemek bunların hepsi için destekleyici olandır. Tıpkı uyku gibidir. Susmayacak olan ve bunun kararını başkalarına muhtemelen verdirmeyecek olanlardır. internetten açıp bakmasına rağmen benim gibi hayatın stresi ve kafa doluluğu ile batıran boldur veya benim gibi o yemeği özelleştirip farklı bir hale getiren de çoktur. Çok para kazanmakla, iyi sevmekle, iyi şiir yazmakla, iyi at binmekle övünülebileceği gibi MANTIKLI şekilde övünülebilecek olandır. Ve aynı karşılıkla ulaşılamayan ciğere bok denilmemesi gereken kişilerdir.

Vakit kaybı olmayan ve vakti çok dolu doktor arkadaşlarımın sahip olduğu vasıftır. Elinde telefonla instagrama telefon yüklemeyi vasıf olarak görmeyen insanların yaptığı, para tasarrufu da sağlayan ve restoranda sıra beklemenin aksine vakit kazandıran, zira fırına tavuğu attıktan sonra dönüp işine devam edilebilen aktividedir restoranda oturmanın aksine "iş" yapılabilen aktivitedir.

,insan hayatının 24 te 1.5 u yemek yiyerek geçmektedir. insan hayatının %33 ünü uyku, %10 unu yemek, %25 ini meslek oluştururken uyku komforunun en önemli olmasından sonra gelen en önemli eğlemlerdendir elbette meslekten sonra. iyi oyun oynamaktan daha önemli olandır neticede genel bir aktivite olandır.