bugün

dişi de erkek de çok eşlidir. en yakın atalarımız maymunlara baktığımızda sürünün liderinin sürüdeki tüm dişilerle çiftleştiğini görürüz. sürü liderinin yerini başkası alırsa dişiler bu sefer de yeni liderle çiftleşirler. bu da hem dişinin hem de erkeğin çok eşli olduğunun ispatıdır. tek fark erkek tüm dişilerle çiftleşirken dişi sürüdeki en yüksek statüye sahip olanla eşleşir. daha yüksek statüye sahip veya daha güçlü bir erkek geldiğinde onla da çiftleşir.
Zaten herkes çok eşli değilmi, sadece nikahsız haram yoldan işlerini görüyorlar. Birlikte olduğu kadın sayısını unutmuştur bile.
empati yoksunu malın önde gidenidir. erkeklerin doğasında var yaa diyerek çok eşliliği normalize etmeye çalışır bu denyolar. benim iradem yok, bencilin tekiyim diyemiyorlar da. tamam o zaman, kadınlar da çok eşli olsun desen olmaz ulaaan ben gavat mıyım derler..

empati yoksunluğu böyle salaklığa neden olur işte..
herkes sana normalize mi olacak gebeş kaplumbağa...

arapseverdir...
azgın yobazdır. Karı bulamazsa erkek çocuklara hallenir.

(bkz: hüseyin üzmez)
dünyadaki tek doğruyu kendi doğrusu sanan mal kadar mal olmayan maldır. lan tanım yapacağız diye takla atıyoruz yemin ederim.
yalnız insanların kültürel yapılarını araştırmadan etmeden öyle kuru sıkı götünü açarsan birisi gelir arkana geçer.
kim demiş sana bi adam ya da kadın istediği kadar kişi ile evlenemez diye. bal gibi de evlenebilir. tibette mesela kadınlarda poligami yaygındır.
keza islam'da belli şartlar sağlanabilirse çok eşliliğe izin vardır. afrika kabilelerin bi çoğunda poligami yaygındır zaten.
ha sen diyorsan benim kafamda doğuştan at gözlüğü var, kendi bildiğimden başkasını doğru kabul etmem o zaman sana baki kalacak eşşekliğin ile mutluluklar dilerim. evet.

bu arada; (bkz: çok eşlilik) önce bi doğrusunu öğren.
(bkz: serbest çağrışım) çokellayı karamelize etmeye çalışan mal.