bugün

Bugün kahvehanede bir dayının sarf ettiği cümle.

Fotokopiçiden marks ın fotoğrafını fotokopi almış tabureye basarak duvara koli bandıyla yapıştırdı.

Halk bitmiş. Hangi politikayı uygulasan elinde patlar. Burjuvaziye yarar. Liberaller çıkar çözüm önerileri sunar sözdeee. Elle tutulur hiçbir şey yok. Pratik lazım pratik. Teori lazım teori. işte işçi emekçi. Aç olm halk.

Tayyip baba bugün sosyalizmi ilan etsin kamulaştırsın her şeyi, halka dağıtsın doyursun bedavadan en yakın seçimde yüzde elli yedi buçuk oyu var garanti dedi. Kahvedeki dayı dedi.
Kimin söylediğinden ve kimin yapacağından bağımsız olarak kısmen katıldığım söylemdir. Eski kafa sosyalizm kavramını şuan uygulamak, eskiden beri sosyalist veya komünist olan bir devlete göre çok zor ve riskli, iyileştirilmiş ve özel mülk kavramının adil bir şekilde adapte edildiği sosyal politika odaklı bir yönetim şekli ile yeni bir sistem kurulabilir. Aslolan şekliyle Atatürk'ün kurduğu cumhuriyet yönetimi, onun fikirleri ile tam olarak uygulandığında sosyalizm tadında mis gibi bir cumhuriyet rejimi yaşanabilir. Eğitim, barınma, sağlık, gıda ve ulaşım gibi kavramların sosyal devletin sorumluluğunda olduğu, üretim ve kendi içinde kendine yeten yaşam şekli, bu ülke için zorunlu ihtiyaçtır.
Marketten çıkınca kurulan cümle.

Çok acil hemen şimdi.

Aq böyle işin. Uyanın ulan yeter aw.
güncel Önemli Başlıklar