bugün

çocuğun yediğine içtiğine giden paraya gördükleri her yudumda lokmada üzülen ana babadır. ülkemizde bolca vardır.

çocuğu yurda verir. evde durursa çocuk canı sıkılır:
Varoş ve cahil bir ailedir.
18 yaşını geçmemiş ise yanlış bir bakış açısıdır. 18 yaşını geçmiş ancak eğitimine devam ediyorsa gene aynı şekilde. o çocuğu yapıyorsan halk tabiri ile "eli ekmek tutana kadar" sorumluluklarını yerine getireceksin.

ancak 18 yaşını geçmiş ( reşit olma yaşı 18 o yüzden sürekli 18 yazıyorum ) eğitimine devam etmiyor ve çalışmaya razı gelmiyorsa anne baba haklıdır. bunlara kaşık düşmanı denir ve kımıl zararlısı gibidirler. aile zaten zengin tabir edilen kesimden ise fazlaca zararı olmaz ama bu ülke insanı emekçi insanlardan oluştuğundan öyle yiyeyim içeyim göt göbek büyüteyim peder nasıl olsa bakar şeklini kaldıramaz.
Çocuk eğitimi ailede başlar fakat bunun daha güzel metodları var.
15 yaşındayken kaşar peynirini çok yediğim öne sürülerek babam kendi arkaşının yanında azarlamıştı. Sonrasında yan odaya geçip hüngür hüngür ağlamıştım. o adam hâlâ hiç değişmedi. Çocukluğum ve ergenliğim böyle geçti. Şimdi büyüdüm kendi yolumu buldum ama yaşattıkları aklıma geldikçe günden güne kin besliyorum istemeyerek. Kısa bir süre önce ilişkimi tamamen kestim. Şu an 74 yaşında bi ayağı çukurda olmasına rağmen kuyruğunu dik tutmaya çalışıyor. Bize karşı Çok ketun bir insan olduğu için hiç babam olarak hissetmedim kendisini. Şimdi benim de çocuklarım var ve üzerlerine çok titriyorum benim yaşadıklarımı yaşamasınlar diye. Ne yazık ki kendi kaderimizi seçme gibi bir hakkımız da yok. O nedenle Allah kimseye böyle anne ve baba nasip etmesin.
hazır yiyecekler, ekmek, pilav, şekerli yiyecekler için uyarıyorsa o göze batma değil, güzel bir ayıktırmadır.
et, baklagil, sebze için uyarıyorsa gerenk yoktur. uyarmasın.
Geçen annemden dior'un bir rujunu istedim -Almadılar- Bakamıyorsanız yapmayın kardeşim.
bilinçliyse eğer, ilerde büyüyüp genç insan olduğu vakit kıçını kaldıramaz tedirginliği yaşayan anne babadır. tek taraflı olmadan azar, azar her şey den yemek kuralıyla bir beslenme alışkanlığı kazandırılmalı.