bugün

çocuğun çekip bir tarafını koparacak olandır. görgüsüz.
En doğrusunu yapan anne.
Çocuğuna değer ve önem veren, titiz bir annedir.

Özellikle bebekler öpülmez, koklanır.
Çocukların bağışıklık sistemi tam gelişmediği için yetişkin bireylerde olan hastalık ve mikropların geçme olasılığı ve çocuğun rahatsızlanması yüksek ihtimal dahilinde olduğu için çocuğu şapır şupur öpen insanları dövmek istiyorum çocuk benim olmasa bile.
Hele erkekler sakalları ile yumuşacık çocukları öpmüyor mu, aman aman görmeyeyim. Kuzenime kızdım geçen gün, kendi çocuğunu öpüyor öyle diye.
Öyle sürekli kucaktan kucağa gezmesine de karşıyım çocukların, hırpalanıyor çocuk.

insan sevdiğini incitmekten korkar, ona göre Sever kıyamaz. Ben çocukları çok seven biri olmama rağmen aşırı dikkat ediyorum.

Annem senin çocuğun ellenmez diyor, ellemesin böyle elleyen. Sevmesin böyle sevecek olan da. Türlü türlü hastalık var.
Sakınılan göze çöp batar denilesi annedir, her önüne gelene sevdirmemeniz normal olabilir bu devirde. ama çocuğu da mikrop kapar, hasta olur, bütün insanlar kötü diye bir fanusa kapatırsan geleceğin yabanisi yaparsın çocuğu, genelde öyle yetişen çocuklarında emin olun psikolojik sorunları mutlaka oluyor. o yüzden asla çocuğumu kimseden esirgemem herkes sevebilir gıdısından öpebilir, 1 yaşından sonra yanağını da öpebilir. Rahat olun ne kendinizi manyak edin nede çocuğunuzu relax.
Hem insanı yemedik çocuğunu demeye sevkeden hem de hak verilen annedir. Dönem öyle bir dönem ki sırf keyfine çocuk kacirabilen insanlar var. Ne yapsın onun da evladını korumaya ihtiyacı var. Ayrıca bu daha çok ilk çocukta olur sanırım. Sadece kişiler değil herşeyden sakınır oluyorlar o zaman. O yüzden dışarıdayken çocuğu uzaktan sevmek gülümsemek en güzeli.