bugün

alpay erdem'in ciziktirdiği önceleri lombakta arz-i endam eden son zamanlarda ise penguen dergisinde arz edilen kösenin ismidir. cocuk avanak avniye benzemekle beraber babasinin gözünde osurdugu kabahat sictiği kabahattir.
muhtemelen tek çocuktur. yazıktır günahtır.
çocuğuna aşırı derece de düşkün bir babadır.bu tür babalar genelde; nisan-mayıs aylarında bile çocukları üşeyecek diye kazaklar, mantolar giydirirler. tabi olan bizim masum yavrucağımıza olur.
bu hafta final yapan alpay erdem köşesi. finalin de çocuk babasına el salladı sessiz sedasız güldürüyordu işte ne gerek vardı bitmesine.
menzili iyi hesaplayamazsa ıskalayacak ve üzülecek olan psikopat babadır. ben dedim tasco marka dürbün kullanma diye.
(bkz: hanım koş)
evde falan da izlerse bokunu çıkaran babadır, şambabasıdır. ayıp ulan herşeyin bir özeli var...
bu çocuğun annesi de temizlik delisidir ayrıca çocuğun özel hayatı kalmaz. *
- aaaa bizim oğlana bak kıza sarkıyor..
- yapma necdet çocuk senin yüzünden oldu böyle.
- ben ona sapık mı ol dedim allah allah.
finali çocuğun dürbünlü babayı görmesiyle yapılan, güzel mi güzel kendini özleten çizimdir.
cocugun babayı gormesiyle bitti sandıgım meğersem bitmeyen ve bu tarihte yuzumde eşşek kadar gulumseme sebep olan alpay erdem köşesi

-hanım bizim çocuk, ip çekme oyununda
kendini ne biçimde belli ediyo... hemen
terler dokmeye , bacakları titremeye
basladı ayının!.. bi de en one geçmiş çürük elma..
''ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir,
sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır'' babasının düşmanı
skilesicesi...

(22 temmuz 2010 tarihli uykusuzdan)
her hanım koş lafıyla hatırladığım ve sözlükten köşenin uzun zamandır olmadığını öğrendiğimde "hadi ya, güzeldi o" dememe sebebiyet veren alpay erdem çizimdir.

edit: bir önceki entry'e baktım da, köşe uykusuz'dan tam gaz devam etmekteymiş.
görsel
Alpay erdem'in en komik işi. Tek komik işi.

(bkz: hanım koş)