bugün

belli zaman sonra anlaşıldı ki nedensiz ruhsal bunalıma girip intihar etmiş babadır.

her hafta maça giden, sinema yapan, mangal yelleyen, digitürk bağlatan, forma alan bir adam pantul yüzünden intihar etmez.
allah rahmet eylesin ama, pantolon yüzünden değil, genel maddi sıkıntı yüzünden diye duydum.
görsel
Dünyadan bir can gitti. Parasızlığın gözü çıksın. Suriyelilerin ve suriyecilerin Allah belasını versin.
yalan haber olduğu yatsıyı göremeden belli olmuştur. adam kaza geçirmiş ve psikolojik sorunları varmış. maddi sıkıntısı da yokmuş, evi bile kira değil.
Yanlış yolu seçmiştir. Hemen vurmaya başlamadan nedenini söyleyeyim. Peki o çocuğa bir gelecek hazırlamadan ölmek ve onu babasız bırakıp hayatının geri kalan bölümünde hissedeceği eksikliği kim nasıl kapatacak. O çocuk kendini suçlu hissetmeyecek mi? Ya da lanet olası toplum "senin yüzünden" diye baskı kurmayacak mı?
Yanlış yolu seçmiş babadır.
Yine de allah rahmet eylesin.
haberi yapan gazeteci gözaltına alınmış.

not: intihar eden adamın karısının açıklaması olan ses kayıtlarını da gözaltına alacak mısınız ?
başıma bir iş gelmeyecekse iyi hatırlanmayı hakketmediğini düşündüğüm babadır. hassas bir konu olduğu için yorum yapmak istemiyorum fazla ama herkesin bu tarz bir yoksulluk anısı var kimse de intihar etmiyor bu yüzden. o çocuk hayatı boyunca babasının onun yüzünden intihar ettiği düşüncesiyle yaşayacak şimdi açık ve net.
Şovmendir.
ismail devrim'dir. tam bir yıl önce, oğluna pantolon alamadığı için kendi canına kıymıştır. allah affetsin. o zaman yer yerinden oynadı ama bir yıl sonra kimse hatırlamadı.

türk insanı'nın hafızası böyledir.
Üzmüştür .

Bu hikayeyi bsşks taraflara çekenlerinde ta aq..

Adam resmen vicdanlara dokunmuştur ..
--spoiler--

Yaşanan süreci gazetemize ağlayarak anlatan acılı eş Hafize Devrim, “Lise 1’e giden oğlum okuldan geldi. Anne, ‘Pantolonum okulun istediği pantolon olmadığı için dersime giremedim. Derse almadılar; bir gün yok yazıldım' dedi. Babası bunu duyunca çok üzüldü. Babası, ‘Hemen gidip alalım oğlum' dedi. Gebze'ye gidip pantolon aldılar. Akşam 21.00 gibi eve geldiler. Eşim bize, ‘Artık hemen yatın. Işıkları kapatın, televizyonu kapatın, ben çok yorgunum' dedi. Sabah erkenden uyandım, baktım banyoda ışık yanıyor. Herhalde ışık açık kaldı dedim. Kalktım baktım kendini asmış” dedi.

--spoiler--

Başka söze ne gerek var.
arkasında bıraktığı çocuğunun babası her aklına geldiğinde onun yüzünden intihar ettiğini düşünmesine neden olan babadır. güzel hatırlanacak bir iş yapmamıştır dolayısıyla unutuldu diye hayıflanmanın bir alemi yok açık ve net.