bugün

gençken çocuğum olursa adını tarcan kaoyacam çocuğum olursa adına bonibon* koyacam gibi hevesleri olan insanların evlenip çocuk sahibi olduklarında çocuklarına ali, ahmet, mehmet gibi orjinal isimler koymalarıdır.
aramızdalar dediğimiz ebeveyndir. zira;

(bkz: piraye ne lan)
son bombaları tuana ve siber'dir. siber ne lan?
(bkz: kanırtcan)
bir arkdas 22 yasindayken annesinin hamile oldugunun haberini alir. cocuk bunalima girer. ailesinden uzak oldugu icin bir sey diyemez. icine ata ata daha cok sinir olur. olay belli ki bir kaza eseri olmustur. bu yuzden ailesi kizlarina jest ismini koymaya karar verir. tanrinin bir jesti hesabi. bizim oglan yanimiza gelir ali al moru mor sekilde.
-"oglum bizimkiler cocugun adini jest koyacakmislar. ulan bi hata yaptiniz benim adimi husmen koydunuz. hic mi ders almadiniz? cocugun ne gunahi var?"
(bkz: berkecan)
(bkz: oğulcan)

bunlar yaşlanıp dede oluyorlar, torunları bağırıyor 70'lik dedesine..

- oğuuuuuuuuuuuuuuulcaaaaaaaaan,oğullllllllllcaaaaaann dedeeeeeeeeeee
Saçma sapan işlerdir. Aman çocuğumun adı diğerlerine benzemesin, aman çocuğum başkalarıyla karıştırılmasın, farklılık olsunda nasıl olursa diyen ebeveynlerdir.işte o marjinal* isimlerden bazıları

(bkz: oralcan)
(bkz: su borusu)
(bkz: çükütay)
(bkz: azizcan)
(bkz: dağcan)
gittikçe daha da zübükleşen durumdur. ulan gerizekalı, hayatı boyunca o kıç isimle dalga geçecek çocuğun arkadaşları, bu kadar mı kafasızsın?
nickime isim kaynağı olan ebeveynlerdir.
bugün bize çok normal gelen gökhan(ve sonu han ile biten bilimum isimler),göktuğ(ve sonu tuğ ile biten bilimum isimler), türkan, mert, kürşat ve daha bir çok isim de şundan en fazla 80 sene evvel ortaya çıkmış olduğunu hatırlarsak, gayet normal olaydır.

tabi bu, çocuğa hiç bir manası olmayan boktan isimler verilsin anlamına gelmiyor.
(bkz: gülben ergen)
disko kralı'nda ikizlerine hektor ve paris ismi düşündüğünü belirtmişti. ayrıca 2000lerin başında moda gereği çocuğuna halley, bucaspor gibi saçma sapan isimler koyan ebeveynler artık çıkarları gereği abdullah, tayyip, emine ve hayrunnisa isimlerine yönelmiştir. bir de profesör vardı çocuğum kendi ismini kendi koysun diyen. aldığı tahsili öpeyim çocuk kendine gezegen ismini vermişti.
(bkz: pelinsu)
en iddialısı ise çocoğunun ismini kutu koymak isteyen babadır. tabi bu post marjinal ismi nüfus memurları esefle kınayarak reddetmişlerdir.
ne amaçla kutu koymak istedi tabi anlamak güç.acaba diğerinin adını da pense koyarak ebeveyn kutu kutu pense mi oynamak istemiştir diye düşünmedan edemedim. *
Çocuğun geleceğini düşünmeyen ebeveyndir. Zira bu çocuk büyüyecek okula gidecek , iş hayatına atılacaktır. Tüm bu ortamlarda ismiyle ortamın bir numaralı neşe kaynağı olmak bir süre sonra insana koyabilir.
narcin, tarcin, ada, atlas, su gibi isimlerin ortaya cikabilecegi bi durum.
salak saçma bir yaklaşımdır. o ismi hayatı boyunca bir insan taşıyacak bari genel geçer bir isim koyun, hayırlı bir evlat olsun.
kızına "paris" ismini koyan cem uzan örnek şahsiyetidir bu başlıgın. neden paris niçin paris, düşünülmesi gerekir, heves oldugunu hiç sanmıyorum, aile kökenine bakmak lazım.
bunun ahiretini düşünmek lazım
tanguç kızı ıkın su örneğini bir hayel edin.
ilk çocuklarına heyecanla isim arayan ebeveynlerde hiç de marjinal olmayan bir durumdur. Ancak illa sıradışı olacak diye de abidik gubidik bir isimle anılmaya başlayan çocuk için oldukça trajiktir. Yalnız bu marjinallik genellikle ilk çocuklarda geçerlidir. Özellikle ikiden sonrakiler için 'bu da şey olsun, şey bey olsun' diye rahatlıkla isim konulur. En düzgün olan isimlerde onlarınkidir.
marjinal isim koyayım derken çığrından çıkan ebeveyn.

- pikatel oğlum hadi sofraya
+ tamam anneee
- gelirken kardeşin balbazeda'ya da haber ver.
çocuğa sekiz ismini koyabilecek olan ebeveydnir.

(bkz: sekiz diye isim mi olur lan)

(bkz: ezel vs sekiz)
(bkz: ezel)
tayyip.
kendisine ebeveynleri tarafından yosma ismi layık görülen ebeveyndir.
(bkz: yarra)
şaka değil var böyle isim.
(bkz: derin)
derin ne lan allahım yarabbim töbe töbe.
iğrençlikte sınır tanımayan ebeveyndir.

ecrin su gördüm ben. Ecrin ve su; ecrin su. Öleyim ben.