bugün

ironik bir insandır kendileri...
prezervtif patlaması, kızın babasının basması, dayı amca tehtidi, beşik kertmesi ya da anne baskısı yüzünden evlenip baba olmuş babadır.
cocugunun yasına baglı olarak degısen durum. 12-13 yaslarındaysa eger cocuk cokta yanlıs bır eylem degıl.
(bkz: dayak cennetten cıkmadır)
çocuk ağlar. baba döver. böylece şiddetin aslında kötü bir şey olmadığı çocuğun bilinç altına yerleştirilir. çocuk dışarıda arkadaşlarını dövdüğnde kızılmamalıdır. çünkü babası çocuğu döverek önceden ona model olmuştur.
Barış için savaşmaya benzer.
anne versiyonları ile daha sık karşılaşılan durum.
bahsettiğimiz insan tam bir erol taş modelli babadır.sezerciği nasılda döverde rahmetli..iyi yapmamış bak şimdi kerata büyüdü kokainle yakalanıyo polislere.

(bkz: cık cık cık cık)
çivinin, çiviyi sökeceği kanısında olan babadır.
ağzı burnu kırılası babadır. baba falan değildir aslında; sadece aile planlaması ve korunma yöntemlerinden habersiz bir şeydir.
sinirden kendinden geçmiş babadır. oysa sakin olsa, çocuk 10 dakika sonra susacak, oynamaya dalacak, 20 dakika sonra ağladığını bile unutacaktır.
en asil duyguların insanıdır.*
psikolojik sağlığından endişe duyulası babadır.
Benimki değildir. genelde dayak atarken gözlerine dik dik baktığım için uzardı dayak süresi. yine de bakardım. inatlığımı ondan almışım.
Annesinden dayak yerken bile anne diye ağlayan çocuğun büyümüş halidir.
Her ne sebeple olursa olsun 6 yasına kadar hıcbır cocuk dovulmemelı hatta catık kaşla dahı bakılmamalı. Karakterın temelının atıldıgı bu caglarda cocugu dovmek anne ve babanın aleyhınedır. Bırakın Aglayıp dursun sıpa.
Anne olmasın lan o ? Baba fırçalarken halının desenleri incelenirdi falan.
Gururuma yediripte hiç karşısında ağlayamadığımdan yaşayamadığım olaydır. Ağlasaydım dayak atardı belki ağlama diye.
Yemin ediyorum ruh hastası toplumuz.
bizim neslin babaları böyleydi.. hiç tanımadığı başkaları rahatsız olmasın diye çocuğunu hırpalardı.. şimdiki neslin babaları da fazla gamsız ama canım.. çocuk kulağımın ırzına geçiyor, bi sus yavrum demeye bile kıyamıyor..