bugün

Öncellikle benim gibi muhafazakar bir anne ve babaya sahip olmadığı için şanslı olduğunu söylerim ve de bu kararı ciddi bir araştırma sonucun da verdiyse saygı ile karşılarım içinden gelmediği sürece müslüman olmasının hiç bir önemi yok.
23 yaşıma geldim namaz kılmama rağmen hala annem her cuma vakti arayıp uyandırıyor ben anneme insanın içinden gelmesi gerektiğini anlatamadım çocuğumun bu sıkıntıyı çekmesini istemem.
Sen yine de çok emin konuşma, agnostik ol derdim.
Hayata pozitif bir etki sağlayabilecek bir olgunun, düşünsel olarak ortadan kaldırılması halini bir eksiklik olarak görmüşümdür. inanç konusunda taraf tutmam, kimseyi yönlendirmem fakat söz konusu çocuklar olduğunda en azından Deizm hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlarım.
islami ve kanıtlarını sunarım inanmadı mı saygı duyarım ve neden ateist olduğunu sorarım.
Ondan beni ikna etmesini isterim. Neden ateizmi seçtiğini düzgün şekilde ifade edip beni ikna ediyorsa düzgün bir çocuk yetistirebildigime sevinirim. Benim çocuğumun neye inanindiginin bir önemi yok yeter ki sevme yeteneğinden yoksun vicdansiz bir pic olunca hayatta başarılı olacağına inanmasın.
doğru bir yolda olduğunu gördüğüm için özellikle mutluyum der sarılırım..

rapbime çok şükür..
Hak yolunda devam. Aferin.
döve döve o şehadeti getirtirirdim.
Yere cokup aglarim sevincten.
Aferim olum babanı örnek al işte böyle.
sevinirim, "nihayet tartışabileceğim aklı selim 1 insan evladı çıktı ve bu benim evladım" diye.
Allahtan kork yavrum yanarsın kül olursun.
iman vermeyen allah vermiyor. ben anlatırım inanıp inanmamak onun bileceği iş, zamanında peygamberlerin çocukları da iman etmedi. ne yaptı peygamberler kesip biçtiler mi çocuklarını? hayır allah'ın takdirine bıraktılar biz de öyle yaparız, yani istediğini yapabilir kendisiyle kalbi arasında olan bir durum bizi alâkadar etmez.
şintoist olmadığı için

yobaz mı çıkacan lan sen başımıza deyip

döverdim.

ya şintoist ya dayak.
yinede dilinden imanlı kelimeler çıksın. bunlar sağlam prim yapıyor derim
Kararını çürütecek bir argümanım olmadığı için saygı duyarım.
Bir soru cümlesidir.

Şahsen onu kutlar, onunla gurur duyar ve hemen altına bir araba çekerdim.
Bir soru cümlesi.

Şahsen onu tebrik eder, anında altına bir araba çekerdim.
herhalde ateist olacaksın, ya ne olacaktın? derim. çocuğumu bilimle yetiştireceğim için, daha en başında herşeyin doğrusunu öğrenip, hiçbir zaman teist olmayacak zaten. ama din kültürü de öğrenecek tabi. sonuçta müslüman insanların arasında yaşayacak. ve yeri geldiğinde kendi inançsızlığını neye karşı savunması gerektiğini öğrenecek.
hehe akilsiz atomlar evren yaptı. dna rna bile yazıyor deli misin? der.

önce bi dalgamı geçerim.

sonra atomlara rablik isnat etmenin akıl yoksunluğu oldugunu anlatırım.

ibadet etmek, günah kavramı zor geldiği için böyle düşünüyorsa; bunlara dikkat etmek/ etmemek günah/sevap kavramlarını içerir. affedilebilir ama inkar etmek ebedi azap, şeytan seni böyle kandırıyor derim.

sen benin en kıymetli hediyemsin cehennem ateşinde olmanı istemem derim.
"kolay mı lan öyle ben oldum demekle olmak bir ton kitap okuyacaksın, araştırma yapacaksın, sorular soracaksın ondan sonra karar vereceksin" derim.
görsel
ülkedeki baskın ahlaksız müslüman prototipi olduğu sürüce ateist olma süreci kendiliğinden gelişeceği için karışmam.
Evrende toz tanesiyiz diye dolanır evde napcan.
bu sonuca nasıl ulaştığını anlamaya çalışırım. çocuğum henüz doğrunun ve yanlışın ne olduğunu anlayabilecek zihinsel gelişimi yaşamamışken, böyle bir ideolojik yönlendirmeye nasıl maruz kaldığını öğrenirim.

tıpkı ona allahı öğretenlerin kim olduğunu öğrenip uyardığım gibi.
güncel Önemli Başlıklar