bugün

evet arkadaşlarım; hepinizin bildiği üzere tek taraflı eğitim veren, yozlaşmış bu eğitim sisteminin; acımasız çarklarında, doğacak olan çocuğumun çaresiz bir buğday tanesi gibi, pervasızca öğütülmesini istemiyorum.

dayakçı zihniyetin olduğu, kendisine kemalist diyen bu sözde idealist öğretmenlere teslim etme düşüncesi, bünyemde tarifi imkansız bir tiksintiye neden oluyor. düşünsenize o daha bir çocuk!!!

bir çocuğun faşist yetişmesini kim ister allah aşkına? hele o çocuk birde sizin çocuğunuz ise.

neyse arkadaşlarım inanın çok dertliyim, gerekirse edindiğim tüm kültür birikimini bırakıp çocuğum için bir amerika da veyahut ingiltere de işçilik yapıp orada okutmayı bile göze alacağım.

herşey hümanist bir çocuk, hümanist yarınlar, hümanist türkiye için!!!
amerika ve ingiltere yozlaşmış eğitim sistemlerinin doğum yeri olduğundan, çocuğunu orda okutmanın hiç bir gerekliliği yoktur. (bkz: another brick in the wall)
Saçmalıktır.cidden hayret ederek ve yazana acıyarak okudum. Tamam kemalist sistem eğitimi istemiyorum diyebilirsin ama gerekçelerin sağlam temelli olsun.
hbbia'nın yandan yemişi. "hee" diyip geçiniz.
hümanizmden, insan haklarından, özgürlüklerden bahseden adamın çocuğumun geleceği, şöyle yaparım, böyle yaparım diyerek, yaşamı konusunda çocuğuna söz hakkı tanımaması acayip bir fütürist hümanizm oluyor herhalde.

--spoiler--
neyse arkadaşlarım inanın çok dertliyim, gerekirse edindiğim tüm kültür birikimini bırakıp çocuğum için bir amerika da veyahut ingiltere de işçilik yapıp orada okutmayı bile göze alacağım.
--spoiler--

zihniyetiyle amelelik yapan adamın, yapabileceği en iyi şey budur diyor ve susuyorum.
"kemalist sistemde değil de başka bir sistemde okutmak istiyorum; ama bu yetmez; sizin çocuklarınızın da o sistemde okumalarını istiyorum" demek isteyen kıvırgan adam söylemi...yani birileri düzülmeye razı ama düzecek adamı beğenmiyor...adam haklı; seçme hakkı olmalı...
bu olay referanduma giderse bunun sorunlarından kurtulmuş oluruz.
(bkz: e siktir git)