bugün

show tv de yeninden başlamış. ebrar isimli bir kız çocuğu var ki ben hayatımda böyle tatlı bir çocuk görmedim. bana kalırsa program bahane. ebrar ın tv ye çıkması gerekiyordu bu programda bahanesi oldu.
Show TV çocuklara Güldüy Güldüy gibi programlarla ne kadar değer verdiğini göstermekte. Biraz primde var tabii ama olsun
Biraz önce denk gelip izlediğim proğram.
Çocuklar karnelerini almışlar hediye veriyorlar ne olmak istediğini soran evrim akın asker yanıtı alınca ben seni bekleyemem o kadar dedi kekeledi bir vatan evladının kaç ay askerlik yaptıgını bilemedi 18 14 15 diye sıraladı yazık.
Onu geçtim belli zengin kesimin çocukları tatilde hepsi kaymaya yada yurt dışına gidiyor al varoştan bir anasınıfından çocukları onlara ver bu şansı ama nerde
Üzülüyorum be.
Show tv ekranlarında yayınlanan program.

O değilde buradaki Ebrar gibi bir kızım olsun isterdim yav.

Çok tatlı zeki ölürüm yav*
Show tv'nin kıyıda köşede kalan ama en başarılı programlarından biri.

Çocuklar bir harika, evrim hanım da çocuklarla çok iyi uyum yakalamış; yarışmayı kahkahalarla izliyorsunuz; bir yandan da üç buçuk yaşındaki çocukların nasıl bu kadar zeki olabildiğine hayret ediyorsunuz.
yemek tarifi veren bir şeker var. onu görünce evlenip çocuk yapasım geliyor, sonra kendinden atarlı bir velet var o geliyor onu görünce vazgeçiyorum.
çocuklara birtakım sorular soruluyor, çocuklar ölümcül bir tatlılıkla cevap veriyor. son zamanlarda televizyonda izlediğim tek şey.

favorim: henna.
Ebrarın yemek tarifi verdiği program.
Isırılmamaları için bi sebep söyleyin şu yavrucakların.
Ben Çocukken eskiden berna laçin sunuyordu çok severek izlerdim.. eskisini veletler bilmez.. şimdi yeni bölümlerini evrim akın sunuyor bence gayet başarılı berna laçini aratmıyor.
hena çok tatlı ay öyle kızım olsun inşallah.
reyting uğruna ufacık bebelerin saatlerce tvye çıkarıldığı yer..

hani bunların ana babalarını anlamıyorum alacağınız 3-5 kuruşa değer mi.
Efe çok tatlı öyle oğlum olsun inşallah.
daha bu yaşta medyanın kuklası olmuş çocuklardır. söyledikleri her laf da yönetmenlerin verdiği talimatlar ile söyletiliyor.
sanki çocuklara bir şeyler ezberletiyorlarmış gibi geliyor.
Güzel program hele erzurumlu efeye koptum ya.
(bkz: çocukları alay konusu etmek)
çocukların kukla gibi, robot gibi davrandığı parmak kadar sabilerin üstünden reyting kasan vasat bir televizyon programı.

canım çocuk sevmek istese evde kendim yapar severim bunları izleyeceğime. hem içine ne koyulduğunu biliyosun.
Özel eğitimli çocuklar onlar. Konuşmalar, sorular hepsi önceden yapılıyor. Sosyal medyada çoğunun hesapları var zaten. Oralarda da görülüyor ki, çocukların kurdukları cümlelerin kendi cümleleri olduğu açık.
Sözlüğün yüzde doksanından daha zeki çocuklar barindiran program.
görsel
görsel

Nisan ın bulunduğu programdır. Bu kızı bana verseler bak deseler bir Ömür bakarım. Yastıkları kemire kemire bir hal oldum.
güzelim çocukları bırakın da istedikleri gibi konuşsunlar , yapmacıklıktan öteye gidemeyen program. çocukları kukla gibi kullanıp gereksiz ve uzun diyalogları reyting için ezberletmişler resmen.
Önceleri izlemekten keyif aldığım fakat sonradan bunun kurgu olduğunu, gözümüzün içine bu kadar sokulmasıyla yavaş yavaş tiksindiğim program. Ülen bir şeyin de bokunu çıkarmayın beee. Çocuklardan birine verilen bir cümle sosyal medyada tutunca hemen buna benzer cümleler verilmeye başlanıyor.

Önceleri Ebrar vardı, kutu bebek diye anlamsız bir mahlas da kullanmışlar. işte bütün yemekleri bilir tarifler bilir. Geleceğin potansiyel "ev hanımı". Gerçek bir kadın gerek büyük olsun gerekse küçük yemek yapmayı bilmeli!! Birde her programda "annelerin işi biter mi" cümlesini kullanıyor.

Sonra atarlı Efe'yi çıkarttılar. Belki de en fazla 4 yaşında olan bir çocuğa "atarlı" sıfatını taktılar. Allah bilir çocuk bunu iyi bir şey sanıyordur. Sürekli deneysel bilimler yapıyor. Millete habire fırça atıyor. Şiveli konuşturmalar, yok bilmem ne yapmalar.

Daha sonra Çitos Efe çıktı ortaya. Çitos?¿ ilk başta sosyal medyada dansları ile tanındı. Altına binlerce iğrenç yorumlar yazıldı. Hatta "hormon bozukluğu var doktora gidilmeli, Kerimcan'ın küçüklüğü, bu yakında obez olur", bile dendi. Aile sesini çıkarmadı hatta üstüne gidip çocuğa özel sayfa açıp buradan reklam aracılığı ile para kazandı. Çocuk programda kilodan veya başka sebepten bilemiyorum konuşamıyor ve buna gülüyorlar. Kökenimiz Erzurum'a dayanır ama bizde ne büyük ne küçük asla saygısızca konuşmaz. "Vıııyyyşşş qız sus diirem, hele bağ hala konuşir" falan gibi şifreli tatlı konuşuyor!! Edasıyla farkında olmadan büyükleri ile böyle konuşturuluyor. Sosyal medyada sırf kilosundan dolayı yapılan capsler cabası....

Ve Nisan.... Önceleri masal anlatırdı. Hatta bir kere YouTubeden den geldim 7 dakika sürmüş. Herhalde uzun olduğunu düşünüp daha sonra şarkı söyletiyorlardı. Sonra sosyal medyada ona verilen cümlelerden biri bir patladı tamam artık Nisan, Kahraman Tazeoğlu'nun küçük kız versiyonu moduna aldılar kızı.

Ülen ciddi ciddi bunu çocukların kendi iradesiyle söylediğine inanan insanlar var. Program hangi çocuk tutarsa o çocuğu ön plana çıkartıyor, çocuklar farkında olmadan Bir yarış içinde ve aileleri sessiz. Çünkü işin içinde popülerlik diye Bir illet var ve parada üstüne cabası. Aileler buna sessiz kalır mı demeyin para için sessiz kalan çok insan var maalesef. Sosyal medya anneleri vs. Kendileri popüler olamayınca çocuklarını ön plana koyup kendini gösteren çok var.

Not: çocuklar en hassas olduğum konulardan biri olduğu için bu kadar uzun yazdım. Saygılar.....
başından beri kurgu olduğu bilinen artık can sıkan at yarışı programı. her hafta bi at öne çıkarak yarışı kazanıyo.

Arada dublaj yaptıklarını da düşünmüyo değilim hani.
Baştan aşağı Rezalet olan Tv zehri ! 3-4 yaşında yeterli Bilinç seviyesine erişmemiş çocuklarımızı Çıkartıp hayvanat bahçesinde ki maymunlar gibi üzerinden prim yapıyorlar Şu çocuklardan birine Ailesi insta hesabı açmış binlerce insan takip ediyor Anne babası resmen çocuğu el birliğiyle narsizme sürüklüyor... Bizim aptal ve ahmak halkımız da klasikleşmiş türkiye gerçeği olarak bu ahmaklığa prim veriyor. Programda ki çocuklara üzülmekle birlikte Anne ve babalarına acıyorum tabi izleyen cahil kitleye de !