bugün

cocukken birbirimizin hatira defterine sevinerek yazdigimiz, ancak simdi cogumuzun utanc duydugu siirler, maniler ve yazilardan ibaret sayfalardir.

sevgili arkadaşım,
büyüyünce güzel bir kız olmanı dilerim.. (nasıl ya? kötü bişey demiş bu)
''bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın için teşekkür ederim'' cümlesiyle başlayan yazıları barındıran sayfalardır.
- adi herif misketlerimi geriver.
şubat ayı onikinci günü, yıl 7 yaşındayım, saat (ç : -anne saat kaç ?, a: napıcan olm, sokaktan yeni geldin daha ?, ç: - ya anne söyle işte ya ?!, a: 6'ya 10 var ) altıya on var.

merhaba günlük,

bugün aslı'yla evcilik oynuyoduk, ben onun kolunu ısırdım o da benim saçımı çekti, bi de aslı eğilerek işiyomuş, etrafa sıçratmamak için herhalde, çok temiz bi kız, annesi de hep saçını örüyo. annem makarna yapıyo şimdi ben onu yicem, sonra görüşürüz,
ha unutmadan ben hergün sana yazı yazsam adın hergünlük mü olurdu ? aklıma takıldı...

örneğindeki gibi doldurulmuş sayfalardır. sıdıka'nınkine benzer bir samimiyet içerir.
Varsa eğer bu defterden sizde, hele de lise yıllarında yazdırılanı, 30 yaşınıza gelince okuyun... Geleceğinizle ilgili söylenilenlerin nasıl tutturulduğunu, zamanında pek umursanmasa da o defterde şahsınıza ilişkin yürütülen tahminlerin nasıl da vücut bulduğunu şaşırarak göreceksiniz. Kahve falları laf-ı güzaf, aslolan anı defterleri. Atlamayın onları...
"sana mavi önlüğünle başarılar, beyaz gelinliğinle mutluluklar dilerim" cümlesiyle son bulan sayfalardır.
akrostişli şiirler olmazsa olmazlarındandır hatıra defterlerinin.baş harfler tuttuktan sonra istenildiği kadar saçmalanabilir.
çöp başında toplu halde kalem açma eylemlerinde hallenilen kızların, izlenen çizgi filmlerin, çıtırpıtırı akadaşının eline sürterek ateş çıkarma anındaki zevkin anlatıldığı sayfalardır. en ilgi çeken sayfalar kuşkusuz okul çıkışı kızların eteklerinin kaldırılıp nasıl hızla kaçıldığının anlatıldığı sayfalardır.
"sevgili ...,
öncelikle bana kalbin kadar temiz olan bu sayfayi ayirdigin icin cok tesekkür ederim. bilirsin ki seni cok severim. aci tatli günlerimiz oldu su 5 yilda, hep birbirimizi destekledik, yaninda olduk. simdi ayriliyoruz. umarim beni hic unutmazsin. ben seni hic hic unutmayacagim...
sevgiler...
rosie

seviyoruma ama kimi,
en tatli birisini
nasil anlatsam sana,
ilk harflere baksana."
sevgili arkadaşım ayşecan; bana kalbin kadar temiz sayfayı bana ayırdığın için teşekkür ederim.biliyor musun?**seni çok seviyorum **.sevmektende öte.sana dünya kadar büyük bir sırrı açacağım * * 2 seneden beri içimde sana karşı nefret taşıdım *** 1.sınıfta yaptığını hala aklımdan silemiyorum * * fakat 4.sınıfta,bu sınıfta içime bir ateş düştü.bu ateş acaba sevgi ateşi miydi yoksa nefret mi?****hayır,hayır!seni çok seviyorum ** bu yıl ayrılıyoruz **birbirimizi bir daha göremeyeceğiz *** sana okul hayatında ve normal hayatında başarılar dilerim.
amacından saptırarak anneme yazdırdığım bir sayfanın çoğu kez aklıma gelen son cümlesi:
"ilerde genç, güzel, alımlı bir avukat olman dileğiyle.."
kadındaki hırsa bak, amacına ulaşmış.sadece avukat kısmına ulaşabilitesi mümkün.
hayır nasıl avukat olup genç olayım? bir de güzel mi doğdum sanki?
alımlı olmaya zaman mı var?
(bkz: bu ne yaman çelişki anne)
ben doğmadan yıllar önce çizmiş kaderimi.
cumhuriyetin bekçisi gibi düşmez yakamdan.
olsundur.
annecandir@hotmail.com
kalbin kadar temiz bu sayfayı bana ayırdığın için teşekkür ederim diye başlanır yazıya sonuna da bir şiir ya da mani kondurulurak bitirilir.
pembe ve kokulu. *
bi de benim 5 tane vardı.her yıl belki fikirleri değişmiştir diye aynı kişilere tekrar yazdırırdım.
hatta bezılarına zorla yazdırırdım.hatta derdim ki "tamam, sen söyle ben yazayım.evet,' canım arkadaşım,...'sonra?"
''bana kalbin kadar temiz olan bu sayfayı ayırdığın için teşekkür ederim'' diyerek başlanır iyilikler kötülükler bahsedilir mutlu sonla biter ve en sonunda kapanış olarak maniler yazılır...
Misal: dozer geliyor dozer
çekilin yoldan ezer
çatla patla ayşe
fatma beni sever...
sevgili kamil, umarım ilerde sende ash gibi bütün pokemonları yakalar,dünyanın en iyi pokemon eğitmenlerinden biri olursun. umarım yanında misty gibi güzel bir kız da olur.
aklıma bir baska seyi daha getirmistir. arkadasım metehan söyle yazmıstı ;

sevgili özgün, hatıra defterini bana actığın için sana minnettarım.ulan sanırsın adama tarla bagısladık amk
Öğretmen için ilk sayfanın ayrıldığı ve yazılmak için günlerce hatta haftalarca beklenen boş sayfanın sülalesidir.