bugün

hayatı yeni yeni tanıyan küçük çocuğumuzun çevresinin etkisinde büyüyünce edineceği, edinmek istediği mesleği kafasında şekillendirişidir.bu küçüklerin çok azı hayallerine sadık kalabilir.Bunun nedeni ise, ebeveynlerinden ve çevresinden mesleğine doğru adım adım ilerlerken gerekli desteği görememesidir, mesleğinin kendisine kötülenmesidir.BU kötülemeler pek etkilemiyormuş gibi görünse de, çocuğun önüne duvar örmek gibidir.

+anne büyüyünce futbolcu olcam ben.
-oğlum ne yapacaksın futbolcu olup da sakatlanırsın kimse yüzüne bakmaz sonra.gel sen doktor ol görüyorsun bak dizime nasıl romatizmalar giriyor oof of* büyüyünce sen tedavi edersin beni.
+ bana ne ya ühühühü

+anne büyüyünce asker olcam kötü adamlarla savaşcam ben.
-oğlum ne yapacaksın asker olup da, yaralanırsın ölürsün çok üzülürüz biz sonra.hem biz seni ölesin diye mi yetiştiriyoruz?
+ben ölmem anne bi sıkarım tabancamla tatatata onlara bi yumyuk atarım hepsini yenerim ben.
-oğlum boşver ne yapaca...
+bana ne ya bana ne ühühüh
(bkz: dansöz)
+astronot
+doktor
+avukat
+polis.
büyük bir şirket patroniçesi. aynı zamanda evli mutlu çocuklu. *
"ne olacaksın sen" diyince "çöpçü" diye cevap veren çocuk biliyorum.
hayır nesinden etkilendi acaba yavrucuk?
yazar olucam anne.
modacı.
çöpçü. evet sözlük, çöpçü. aslına bakarsanız mantıksız değil. **gün boyu arabanın arkasına asılarak o mahalle senin bu mahalle benim gezmek, üstüne de para almak hangi çocuğu cezbetmezdi ki? beni cezbetti işte. nereden bilebilirdim ki hayatın öyle arabanın arkasına asılmak kadar zevkli olmadığını.

not: @5, tanışmış olabiliriz.
tiyatrocu olmak.
cumhurbaşkanı olmak.
teğmen olmak.
intertoyun ceo su *
ben hep sümerelog olmak istemişimdir.
(bkz: uzay bilimcisi)

parayı anca oyle vururuz.
(bkz: astronot)
küçüklükten başlayan hayaller genelden özele gider ve o çember daralır istenmeyen bir meslek seçilir.
+ne olmak istiyorsun evladım büyüyünce.
-astronot.

yıllar sonra..

+anne ben baba olacağım.
-ama.., oğlum daha üniversitesi öğrencisin. elime geçme fena olacak.
darth vader ı meslek sanan bir bünyeydim. ben çocukken darth vader olmak isterdim.
(bkz: darth vader)
cephede

Aslında ben daha güzel ölürdüm
arka bahçede askercilik oynarken
tahta tüfeğimle toprağa uzanır
annemin sesiyle doğrulurdum hemen
-Çabuk kalk üstün kirlenecek hınzır!

Yerdeyim yine bak anneciğim
n'olur kızma adımı çağır

s.a.
hayallerim vardı, yazar olacaktım. hikayelerimle, romanlarımla milyonlara hitap edecektim. Olmadı. hayat insanı öyle manyak noktalara sürüklüyor ki. Şimdi grafikerim. ama en azından uuserim. yazıyorum. Burada da olsa yazıyorum. Yani bir nevi yazarım ben de. teşekkürler uludağ sözlük.
biz daha ilkokuldayken bilgisayar mühendisliği meşhurdu.
herkes bilgisayar mühendisi olup oyun yapacaktı.
fifa 2000ler need for speed 3 ler vardı o aralar.
sonra ne oldu apple stora application bile yapamadık.
şarkıcı, oyuncu falan.
öğretmenden etkilenip öğretmen olucağım ben demek gibi bir şey.
(bkz: tır şoförü olmak)
(bkz: dansöz olmak)

bu ne çelişkidir yarabbi diyip hiç bir baltaya sap olmadım.
sütçü. Küçüklüğümde seyyar sütçüler vardı, kapımıza kadar gelirlerdi ve kaç litre istersek o kadar verirlerdi. Çok severdim o amcaları, benim idolüm sadece onlardı o yıllarda.
-ayy ne şeker şeysin sen, büyüyünce ne olacaksın bakayım ?
-teşekkür ederim, ben büyüyünce turist olacağım daa...
nasıl bir zihniyetmişsem ?!
dansöz.