bugün

tüper, olmadı. ertüp, o da olmadı. tüptürk, biraz sakıncalı. türktüp, yok o da reklam ismi gibi oldu. yılmaztüp, beğenmedim. tüperman, filimci ismi gibi oldu. tüparslan, siyasi benzerliği olabilir, çok sakıncalı. bekçi tarafsız olmalı. gaztürk, yok petrol şirketi ismi, gazer, gaz mı gaz mı karıştırabilirler, sakıncalı. buldum! ismail hakkı diyelim.
ve sonra ortaya değişik çocuklar çıkıyor.
her şey “kumral ada mavi tuna” ile başladı bence. hastalık olduğunu düşünmüyorum, çok beğeniyorum bu yeni isimleri. “mahpeyker, gülfem,muhlis, agah, nevres” falan varmış bir zamanlar mesela; bakın hala nasıl güzeller. bu yeni değişik isimler de öyle işte. belki de bu isimlerin dönemi kapandığında, yine aliler, osmanlar, mustafalar, ayşeler, fatmalar arttığında, “ aaa ismi defne, çınar, güneş vb. aaa ne değişik, ne güzel “ falan diyecekler. Çocuklarınıza güzel isimler koyun.
çocuğunun geleceğini yakıyor haberi yok ne bu farklı olayım hevesi anlamadım ki.
Değişik isimler akılda daha kalıcı oluyor. Aileler de bu nedenle tercih ediyor daha çok.

imza ailesinde az rastlanır isimlere sahip olan insanlar barındıran kişi.
yeni yeni isimler türetmektir.

oysa kısmet olursa ben oğluma yaklaşık en az 2000 yıllık mete ismini vermeyi düşünüyorum.
metehan.

gerçi çin kaynaklarında mao-tun olarak geçmekte ama sanırım bizlerde o dönem yine mete olsa gerek.
güncel Önemli Başlıklar