bugün

zeka küpü çocukların yaptığı,içerisinde nobele aday olabilecek derecede bilimsel veri barındıran mantık ötesi deneylerdir*

arkadaşımın 3 yaşındaki kuzeniyle aşağıdaki diyoloğu yaşıyorum ve deney vol.1 başlıyor.

+kedi maması yesem kedi olur muyum ki?
-olmazsın canım.
+pekiiiiiiy kedi benim yemeğimden yerse insan olur mu ?
-...................................! ( dur ben bi düşünüp geleyim)

10 dakika sonra:(evet 10 dakika düşüdüm lan evrimsel sürece girmeden bu soru nasıl açıklanır 3 yaşındaki cocuğa diye).acıklama yapmak için mutfağa yöneldiğim zaman,kediye köfte yedirmekle meşgul olan bir aynştayn ile karsılaştım.''yeni nesil cocukları cok bilimsel amınakoyyim'' nidaları eşliğinde kapı aralığından seyrettim deneysel süreci. deney sonunda kedinin köfte yedikten sonra hala kedi olduğunu,dolayısıyla insan yiyeceklerini yedikten sonra bir kedinin asla insan olamayacığına büyük bir şaşkınlıkla kanaat getirip rafta duran kedi mamasına bakarak derin düşüncelere daldı.

o zamandır sorguluyorum kendimi ''bir gün acaba o cocugun kafasını yaşayabilir miyim?'' diye.sonra kedi mamasına bakarak uzaklara dalan dahi gözümün önüne geliyor. büyük adam olacak o cocuk diyorum.ileride alması muhtemel nobel ödülü götüme sokarken hayal ediyorum kendimi.acıtıyor mu?.bay bi acıtıyor.
güncel Önemli Başlıklar