bugün

sen çocuğun eline ver tableti, ver hamburgeri sonra vay efenim bizim çocuk odasında bir saattir stres çarkına bakıyor, bakar efenim bir saatte bakar beş saatte bakar.

bir çocuğun iyi bir gelecek sahibi olabilmesi için öncelik iyi bir anne babası olması lazım, herkes çocuk yapmasın.
(bkz: kuran kursu)
kademeli olarak yapılan eylemdir.

iş sadece ebeveynlerin kolaya kaçması falan değil efendim. eğitim sistemi, televizyon programları, haber kaynakları ve daha sayamadığım kitle iletişim araçları ile çocuklarımız ve hatta bizler sistematik olarak aptallaştırılıyor, bu konu hakkında da herhangi bir rahatsızlık duymuyoruz.

aptal olan insan merak etmez, sorgulamaz ve itaat eder. eğer olaylara bu gözden bakarsanız, hayatta ne sizin, ne de çocuklarınızın iş gücü olmaktan başka bir rolü olmadığını fark edeceksiniz. "oku, memur ol, rahat edersin" düşüncesinden öteye geçemeyen insanlar (sadece türk insanından bahsetmiyorum, bunu bile belirtme ihtiyacı duymak sadece ebeveynlerin suçu değildir.) birden türemedi. yavaş yavaş, isteyerek, tıpkı bir proje gibi üretildi ve bu insanlardan üretilmeye devam edecek. çünkü hepimizin rahatı yerinde, herkes mutlu. hepimiz mavi hapı içtik. üzgünüm.
gdolu mamayı, mısır şuruplu makarnayı, ezeli düşmanımız sırpların kestiği ne idüğü belirsiz etleri yedirerek.
akp geldiğinden beri buğdayı bile dışardan almanın, oy uğruna dünyanın yasakladığı ucuzluğuyla yandaşları ihya edecek mısır şurubu, gdolu tarım ürünleri gibi şeylerin sınırsızca ithal edilmesi sayesinde kötü beslenmenin dibine vurduk.
bu politikayla son 12 yılda türk halkı tip2 diyabet patlaması yaşıyor. bu durum çocuklarda sadece diyabet değil zeka geriliği olarak da kendini gösteriyor.
aşagıdaki tablo da kötü beslenmede dünya rekorunun bizde olduğunu gösteren verileri içeriyor.

görsel